Військовий експерт пояснив артобстріли на Донбасі: РФ тренує курсантів артилерійських училищ

Олег Жданов. Фото з відкритих джерел

Застосування російськими окупантами з середини липня на Донбасі ствольної артилерії – це тренування курсантів військових артилерійських училищ Росії.

Про це військовий експерт Олег Жданов заявив в ефірі телеканалу “Україна-24″.

“Росія привозить курсантів артилерійських училищ і тренує їх в умовах, максимально наближених до бойових”, – сказав Жданов.

Військовий експерт зазначив, що російське командування використовувало позиції ЗСУ на Донбасі як тренувальні мішені. Курсантів військових училищ РФ Кремль залучав до безпосередніх артилерійських обстрілів українських позицій.

"У деяких випадках ми мали таку інформацію, що навіть застосовували курсантські розрахунки для ведення вогню по наших позиціях", - сказав Олег Жданов.

Читайте також: Окупанти Донбасу б’ють із важкої артилерії – бійці ЗСУ з втратами дають відповідь ворогу (Відео)

Як повідомляла ІА "7 Днів-Україна", штаб ООС про застосування російськими окупантами гармат для обстрілів позицій ЗСУ на Донбасі почав повідомляти з 13 липня.

Читайте також: Російські окупанти важкою артилерією сьогодні завдали значних втрат українським оборонцям Донбасу

Внаслідок цих ворожих артобстрілів серед українських захисників Донбасу були зафіксовані втрати. Так, 26 липня, за даними штабу ООС, поранення і бойові травми через застосування російськими окупантами ствольної артилерії отримали 7 українських військових.