Військовий експерт назвав підрозділ армії РФ, який несе найбільшу загрозу біля кордонів України

Олег Старіков. Фото з відкритих джерел

В силу місця своєї постійної дислокації найбільшу загрозу для України становить підрозділ армії РФ, дислокований за 20 кілометрів від кордону України у місті Валуйки та селищі Бочугар Бєлгородської області Росії. Це 3-тя мотострілецька дивізія армії Росії. Решта стягнутих до українського кордону підрозділів армії Росії розташовані на відстані сотень кілометрів від кордону України.

Про це військовий експерт Олег Старіков заявив в ефірі телеканалу “Україна 24“.

"Щоб робити висновки, беру інформацію з офіційних джерел. Це Міністерство оборони, ЗСУ та Головне управління розвідки. Вони кажуть: справді біля кордонів України з 2016 року зосереджуються підрозділи 20-ї армії РФ (штаб дислокації - Воронеж). Це дві бойові дивізії - 144-а та 3-я мотострілецькі дивізії", - сказав Старіков.

Експерт пояснив, що 3-тя мотострілецька дивізія 20-ї армії РФ постійно дислокована за 20 кілометрів від кордону України неподалік Луганщини. Підрозділи ж 144-ї мотострілецької дивізії зараз для України становлять лише потенційну загрозу, бо їх постійне місце дислокації – Єльня Смоленської області РФ.

"Від України це 250-300 км. За всією військовою наукою 144 дивізія входить до Західного військового округу. Її призначення - Захід, а не Україна. Україна - це друге її завдання. А ось 3-я мотострілецька дивізія, яка розміщується Богучар-Валуйки, - це для України дуже небезпечно", - пояснив військовий експерт Олег Старіков.