Військові заявили про захоплення влади у Буркіна-Фасо

Військові, які захопили владу в Буркіна-Фасо. Фото – GETTY IMAGES

Військові в Буркіна-Фасо заявили, що повалили президента країни та захопили владу.

 Як повідомляє “Мілітарний” із посиланням на Reuters, під час перевороту військові заявили, що захопили владу та затримали президента країни Роша Каборе, розпустили уряд і Національну асамблею та закрили кордони країни.

Також призупинили дію Конституції та запровадили комендантську годину з 21:00 до 05:00 ранку.

У заяві, яку розповсюдили на державному телебаченні, було сказано про погіршення ситуації з безпекою і про те, що президент нібито не здатен об’єднати націю та ефективно реагувати на виклики, зокрема рух ісламістських бойовиків.

Представник військових заявив, що держпереворот було здійснено “без фізичного насильства щодо заарештованих”, а затримані перебувають у безпечному місці.

Заяву було зроблено від імені раніше невідомого Патріотичного руху за захист і відновлення (MPSR). Лідером перевороту називають підполковника Пола-Анрі Сандаого Дамібу.

Президент Каборе обіймав свою посаду з 2015 року, а у 2020 році його переобрали. У понеділок місцезнаходження Каборе було невідоме, і відомості про його становище є суперечливими.

Вночі в районі резиденції президента було чути інтенсивні постріли. Раніше партія Каборе заявила, що він зазнав замаху, але не повідомила подробиць. Повідомлялося, що його особиста резиденція була розграбована.

В останні роки в Буркіна-Фасо зростає активність джихадистських угруповань та зросла кількість атак з боку терористичних угруповань. Внаслідок таких атак загинули тисячі людей, ще 1,5 млн людей були змушені залишити свої будинки.

MPSR заявила, що запропонує графік відновлення конституційного порядку “в розумні терміни після консультацій з різними верствами населення”.

Нагадуємо, що у грудні, на півночі Буркіна-Фасо внаслідок нападу бойовиків на колону цивільних бійців загинула щонайменше 41 особа..