Військові привітали медичних сестер із професійним святом, яке відзначають у багатьох країнах світу

фото: Сухопутні війська ЗС України
фото: Сухопутні війська ЗС України

12 травня  у світі відзначається Міжнародний день медичної сестри. 

В цей день, у 1820 році народилась британська медсестра, організатор і керівник загону санітарок під час Кримської війни 1853–1856 років, Флоренс Найтінгейл.

Вона, фактично першою в світі, систематизувала і впровадила в діяльність тодішніх військових шпиталів принципи догляду за пораненими: дотримання строгої чистоти в палатах, регулярне провітрювання приміщень, режим харчування, повний карантин для заразливих і уважне відношення до всіх скарг хворих, які сьогодні є обов’язковими.

В той час використання цих принципів дозволило менш ніж за шість місяців знизити смертність у лазаретах з 42 до 2,2 %!

У 1856 році Флоренс на свої гроші поставила на високій горі в Криму над Балаклавою великий хрест із білого мармуру на згадку про солдатів, лікарів і медсестер, загиблих у Кримській війні.

Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Попко привітав на сторінці Фейсбук всіх представниць цієї професії:

“Сьогодні в Сухопутних військах Збройних Сил України проходять службу сотні наших Флоренс Найтінгейл, які щодня доглядають хворих та поранених, а в бойових умовах є справжніми ангелами-охоронцями воїнів, надаючи першу допомогу та евакуюючи поранених прямо з під вогню противника.

Дякую всім медичним сестрам за Ваше уважне і турботливе ставлення до хворих та поранених, мужність та героїзм на полі бою, високий професіоналізм.
Зі святом Вас! Щастя Вам, Здоров’я, Добра та Миру в Україні після нашої Перемоги!”, – написав він.