Війна за владу в ОРДЛО: чому Кремль хоче впихнути недореспубліки назад до складу України ще до проведення виборів в Україні (Відео, фото)

image001З моменту ліквідації “ватажка ДНР” Захарченка в стосунках між російськими силовими структурами ФСБ і ГРУ наростає конфлікт. Повним ходом набирає обертів переворот, пов’язаний з переділом влади в “ДНР”. Великі зміни пов’язані зі спробами куратора “республік” у Кремлі Владислава Суркова, представника ГРУ ГШ ЗС РФ, відстояти свої позиції в ОРДЛО.

Саме Сурков напочатках був автором проекту «Новоросія» і куратором Захарченка. Він інструктував недолідера “ДНР” щодо розвитку тези “об’єднання ДНР і ЛНР у великий Донбас”. Хоча вже з 2014 року було зрозуміло, що ці два не визнані ніким злоякісні новоутворення не можуть існувати разом. Але Сурков усе ж сподівався, що його плани не зовсім провальні. Це виявилося не так. Після 4-х років безуспішних спроб повністю захопити південний схід України, проект “Новоросія” остаточно розвалився.

image002

Не так давно під тиском “зелених чоловічків” — кадрових військовослужбовців прикордонних військ (ПВ) ФСБ РФ і приватної військової компанії (“ПВК Вагнера”), відбулася зміна влади в “ЛНР”. Колишнього “главу ЛНР” Плотницького, ще одну маріонетку Суркова, замінили на більш відповідну кандидатуру від ФСБ в особі Пасічника. Правда Плотницькому все ж вдалося уникнути долі Захарченка і вчасно втекти з грошима.

На окупованих територіях Донецької області все відбувається за тим же сценарієм, але вже в більш жорсткій формі. Одні, рятуючи свої шкури, біжать з невизнаних республік, як щури з тонучого корабля, а інших просто замінюють на більш угодних.

image004

Як стало відомо, так званий віце-прем’єр, міністр доходів і зборів “ДНР” Олександр Тимофеєв (на прізвисько Ташкент), підлікувавшись в президентському номері в Донбас Палас, зі своєю свитою, радниками Захарченка — Олександром Казаковим і Олександром Пашиним (Сєвєр), прихопивши купу злодійських грошенят , втекли до Росії, нібито з метою безпеки.

Після тижня царювання Дмитра Трапезникова “генпрокуратура ДНР” визнала незаконним його призначення на посаду в.о. “глави ДНР”. Усвідомивши, що “запахло смаженим” і він може повторити долю свого попередника, Трапезников зробив те ж саме, що і колишні міністри — покинув “республіку”, привласнивши власність одного з найбільших підприємств в сфері АПК “ДНР” — ТОВ “Колос Д” на суму понад 850 млн рублів.

Слідом за цим “народна рада ДНР” розігнала усіх представників колишнього “уряду республіки”.

Всі кадрові перестановки в “ДНР” стали спробою Суркова відстояти свої позиції і свою зону впливу на окупованих територіях, а також виправдатися перед “господарем Кремля” за свої провали в Великобританії і Сирії.

image006

Сурков, щоб не програти чергову значиму партію ФСБ по Донбасу і поставити свою людину при “владі в республіці”, знайшов свої лазівки в “конституції ДНР”, і призначив вибори глави “ДНР” на 11 листопада 2018 року. До проведення виборів, для картинки псевдодержавності на тимчасову посаду т. в. о. голови “ДНР” була призначена “своя” людина в особі МММ-лохотронщики Дениса Пушиліна. Денис Володимирович раніше був відомий як спікер по Мінських переговорах. Не виключено, що його чекає така ж доля за відомим сценарієм, як і інших його попередників.

Для чого ж потрібен цей переворот Кремлю? Через призначення Пушиліна Дениса Володимировича влада Кремля буде намагатися впихнути ОРДЛО назад до складу України ще до проведення виборів в Україні. Розуміючи, що Донбас це — величезна територія з населенням понад 3 млн осіб, які пізніше можуть стати потенційними виборцями на українських виборах. Привабливі перспективи виборів президента в Україні дають можливість владі Кремля і їх кураторам поставити свого кандидата, за якого проголосує все населення Донбасу. І ось проблема захоплення України, згідно з “новим планом”, розв’язана. Залишається тільки чекати продовження нових “ігор престолу” за сценарієм Кремля.

Сергій Палков,

журналіст, працює в зоні ООС.