Війна в Сирії: Ердоган поставив курдам ультиматум, на який зреагував Трамп: “Не будь дурнем” (Відео)

Наслідки війсмькової операції Туреччини на півночі Сирії. Фото - AFP
Наслідки військової операції Туреччини на півночі Сирії. Фото – AFP

Ситуація в Сирії загострюється – вже відомо про пів сотні загиблих цивільних і бойові дії там тривають.

Президент Туреччини заявив, що не припинить військову операцію на території Сирії і поставив курдам ультиматум – скласти зброю до кінця доби 16 жовтня, на що курди не погодились.

Читайте також: Туреччина бомбардує територію Сирії: на екстрене засідання збирається Радбез ООН (Відео)

Натомість Президент США написав Президенту Туреччини листа, в якому закликав Ердогана піти на переговори з віійськовими Сирії і укласти мирну угоду.

“Не будь дурнем”, – написав Ердогану Трамп, закликавши його діяти так, що не ввійти в історію кривавим диктатором.

Читайте також: «Я повністю готовий без зволікання знищити економіку Туреччини», — Трамп заявив про санкції через події в Сирії

Тим часом території і об’єкти, з яких відійшли у Сирії американські війська, що були созниками курдів, займають російські військові. Путін заявив, що виведе російських військових лише тоді, коли влада Сирії заявить, що допомога їй уже не потрібна. Зраз росіяни контролюють лінію зіткнення між сирійським иі турецькими війська ми на півночі Сирії.

Світ засудив військову операцію Ердогана у Сирії проти курдів, оскільки вона перекреслює здобутки у боротьбі з ІДІЛ. Пентагон припинив інформувати Туреччину про спецоперації у боротьбі з ісламістами. В Анкару для переговорів вирушили віце-президент і держсекретар США. Сам Президент Туреччини зібрався на переговори до Путіна в Москву.

Більше подробиць – у сюжеті Факти ICTV