«Війна в Хорватії і російська агресія в Україні дуже схожі», – хорватський доброволець розповів, чому опинився в АТО

8Близько тридцяти добровольців з Хорватії брали участь у війні на сході України з 2014 року в складі української армії, повідомив «Обозреватель». Хорват Денис Шелер – один із них.

Він сказав, що серед учасників АТО хорватських добровольців назбирається на взвод. Що ж привело його на Донбас?  Казав, що є чимало подібного між війною у Хорватії і агресією Росії на Донбасі. Починалося все, казав доброволець, майже однаково: блокади, блокпости, захоплення поліцейських дільниць і т.д. «Це така політика імперіалізму і агресії, де одна нація хоче підім’яти інші. Це одна з причин, чому я пішов в АТО і воюю за Україну», – розповів він.

В АТО Денис Шелер – уже четвертий рік, двічі побував удома, в Хорватії. Казав, що в його країні ніхто не має «претензій до мене та інших хлопців, які воювали на боці України. Ми воювали як добровольці за незалежну Україну в складі регулярних військ. Наприкінці війни в Хорватії теж багато іноземців приїхали воювати на нашому боці, і з моральної точки зору було б погано, якби Хорватія негативно ставилася до нас».

Він також воював за незалежність своєї батьківщини. Тоді супротивником був бєлградський режим. Знає, що на боці російсько-терористичних окупаційних сил воюють і його колишні супротивники із Сербії. Яке ставлення до них?

«Особисто їх не знаю, але знаю, хто вони. У них позиція, що Росія - це їхні брати. У них там є організації, які намагаються зробити Сербію російської республікою, щоб Росія мала більший вплив на Балкани, бла-бла-бла. Я не маю ніяких особистих проблем і претензій до сербів і мені вони не потрібні. Все, що ми з ними мали, ми пережили в 1995 році. Для мене та війна закінчена», - підкреслив Шелер.