“Війна план покаже”, – Роман Донік застеріг українців від глобальної помилки

Роман Донік
Роман Донік

Військовий волонтер Роман Донік:

Я, звісно, дико перепрошую, але що це за хвилі панічного 3,14 здеця у вигляді закликів не підтримувати і не допомагати армії, тому що результати голосування не такі, як хотілося б нам? Ось це ось все – “нехай Зеленський їм тепер допомагає”, “Поки не проголосують за Порошенка в другому турі, допомоги не буде”? Це що – зовсім з глузду з’їхали?

Читайте також: Донік про голосування бійців ЗСУ на передовій Донбасу 31 березня: «У нас дуже велика проблема» (Блог)

Давайте по словах читати.

0. І найголовніше. Переважна більшість моїх знайомих на фронті голосувала за Порошенка, Кошулинського, Смешка, Гриценка (з ймовірністю в 95-98%). Дізнався лише про одного за Зеленського. Упоротий екс-замполіт СА. Хоча, можливо, хтось просто соромиться зізнатися.

1. Під час війни армія воює не за політичними уподобаннями. (Хоча до тих, хто голосував за Вілкула і Бойка я б спиною не повертався).

2. Всі ці 5 років воювали не тільки симпатики Порошенка, а на самому початку скоріше навпаки, поки не з’явилися перші відчутні результати його роботи в реформуванні армії. 2.1 Це теж проблема з комунікацією та інформацією про зроблене, яка не доходить до солдата.

3. Крім ЗСУшників, на спецдільницях голосували нацгвадійці, поліція і на багатьох спецдільницях цивільні. Все це проходило під вивіскою “ЗСУ”

4. На фронті всі військові без винятку просять зробити спецдільниці тільки для ЗСУ.

5. Допускаю, що хтось голосував, аби насрати Пороху в кишеню. Заради протесту. І тепер сам охуєв@є.

6. У нас війна. Розумієте? Війна. Хлопцям і так важко психологічно.

7. Рішення приймаються командирами. Завдання ставляться командирами. Планування проводиться командирами. 99% офіцерського складу пам’ятає, що було в армії до 14 року, як починали воювати і що в армії зараз. При всіх негативних моментах, які неминучі під час перехідних періодів і воєн, армія 14 і армія 19 року – це різні армії.

Всім, з ким розмовляв, ніяково і соромно за результати голосувань. «Іспанська сором» – пам’ятаєте такий вислів? Ось це ось воно. Повторю, я не робив соціологічні опитування. Я говорю про своїх знайомих.

І останнє.

Війна, вона не залежить від результатів виборів. Війна триває. Вона триватиме до Перемоги або до поразки. Зараз, сьогодні, в цей момент  у нас, як і раніше, є хороші шанси перемогти у війні за незалежність. Що буде потім – будемо подивитися. Але зараз це та ж армія, що і місяць тому. Воююча і нищівна для окупантів. Та, що по метру вигризає у противника окуповані території. Армія, яка втрачає в боях кращих синів і дочок України.

Так що давайте не будемо переносити свої істерики на армію. Працюємо. А далі – війна план покаже.

Джерело – Фейсбук

Переклад українською — ІА «7 Днів-Україна»