Війна на Донбасі: Турчинов закликав не боятися введення воєнного стану і розповів про два варіанти розвитку подій (Відео)

Турчинов в камуфляжіВоєнний став в Україні може бути введений виключно в разі загрози всій країні, тобто коли Росія почне повномасштабне вторгнення на нашу територію.

Про це заявив секретар РНБО України.

Вторгнення Росії Олександр Турчинов назвав першим варіантом можливого подальшого розвитку подій на Донбасі. І цей варіант, зазначив Турчинов, є найгіршим.

Другий варіант – так звана гібридна війна, яку Росія вже веде проти України.

“Намагаючись підпорядкувати Україну, Кремль, як у найближчому майбутньому, так і в перспективі може реалізувати один з двох сценаріїв. Перший – найбільш небезпечний. Це військовий сценарій. А саме: повномасштабна військова агресія, яка є проблемною і найбільш небезпечною для самого Кремля, але до здійснення якої в РФ заздалегідь готується. Зокрема розгортаючи додаткові військові частини поблизу кордонів і на окупованій території України”, – сказав секретар РНБО.

"Другий сценарій - не менш небезпечний. Цей сценарій так званий "гібридний", який на сьогодні залишається найбільш вірогідним. Він передбачає проведення бойових дій малої інтенсивності на Донбасі, що не виключає можливості локальних наступальних операцій російських регулярних і нерегулярних підрозділів, а також підривну діяльність на решті території України, при цьому росіяни свідомо й системно порушують мінські угоди, постійно обстрілюючи позиції наших військ",- зазначив Турчинов.

Щодо введення воєнного стану в Україні, то Олександр Турчинов закликав українців не піддаватись на провокації і не впадати в паніку. Секретар РНБО пояснив, за яких обставин воєнний стан може бути введений в Україні.

"Дуже багато спекуляцій було з цього питання. Справа в тому, що воєнний стан не може вводитися за бажанням політиків, як якась політична формула існування країни. Ні. Воєнний стан може вводитися виключно виходячи з загроз безпеці країни. І в разі наявності загрози нашому суверенітету, безпеці країни в цілому, в першу чергу військових загроз, безумовно, згідно Конституції, має бути введено воєнний стан. І цього не треба лякатися, не треба панікувати. Але у разі реалізації першого сценарію або серйозного загострення на східному фронті, ми повинні реагувати адекватно. Це запроваджується тільки у випадку небезпеки для країни. І тільки це може бути підставою для введення воєнного стану в разі небезпеки або для окремих регіонів, або для цілої країни", - заявив Турчинов.

Відео - 112 Україна.