Що на Донбасі має змінитись за лічені тижні внаслідок домовленостей “нормандської четвірки” (Відео)

Фото -EPA-EFE
Фото -EPA-EFE

Внаслідок домовленостей, яких досягла 9 грудня в Парижі “нормандська четвірка”, вже за лічені тижні на Донбасі має запанувати повний режим тиші, дотримання якого цілодобово контролюватимуть міжнародні спостерігачі ОБСЄ, а ще на трьох ділянках фронту Донбасу має початись розведення військ.

Такі домовленості містить безпекова складова спільного комюніке, погодженого в ході переговорів 9 грудня в Парижі лідерами країн-членів “нормандської четвірки”.

Як зізнався після завершення нормандського саміту Президент України, про безпекову складову на Донбасі та обмін полоненими, що має відбутись у найближчі 20 днів – до кінця 2019 року – було домовлятись значно легше, ніж про політичну складову.

Читайте також: Результат «нормандських» переговорів: повна версія прес-конференції Зеленського, Меркель, Макрона і Путіна (Відео)

Володимир Зеленський визнав, що досягти повного режиму тиші на Донбасі буде нелегко, оскільки цей режим оголошували вже 20 разів, та він все одно зривався, однак цього разу, сподіваєтсья, все буде інакше.

"Ми всі будемо ставитись до цього дуже серйозно. Німеччина і Франція будуть нас підтримувати і Російська Федерація, маючи великий вплив на сепаратистів на тимчасово окупованих територіях", - сказав Президент України.

Контролювати дотримання режиму тиші на Донбасі може тільки ОБСЄ, тому треба, щоб моніторингова місія робила це цілодобово, заявила спільну позицію учасників "нормандських" переговорів канцлер Німеччини.

Читайте також: Про що домовилась «нормандська четвірка» 9 грудня: опублікований спільний підсумковий документ (Текст)

Також вже зараз Генштаб ЗСУ працює над визначенням трьох нових ділянок фронту на Донбасі, де до березня 2020 року має відбутись нове розведення військ. На яких саме фронтах Донбасу будуть ці ділянки, поки невідомо, але, запевнив Президент України, це будуть місця, які не мають стратагічного військового значення.

"Три найпростіші точки, які дійсно допоможуть в гуманітарному напрямку, які не небезпечні", - сказав Володимир Зеленський.

Президент України також наголосив, що наступна зустріч "нормандської четвірки" не буде пов'язана з тим, чи успішно будуть виконані ці пункти, - для  наступної зустрічі у "нормандському форматі" глави країн "нормандської четвірки" 9 грудня передумов  на визначали.

"Домашнього завдання немає", - сказав Зеленський.

Всі подробиці - у сюжеті Факти ICTV.