Війна і “Стіна” стануть локомотивами економіки України – відкрите засідання Кабміну

imagesЗміцнення обороноздатності – основна тема розширеного засідання Кабміну. На нього вперше прийшли і Президент, і голова ВРУ.

Петро Порошенко заявив, що 70% російських військ уже полишили територію України. Та попри це Україна не має розслаблятися, і повинна нарощувати воєнний потенціал. І Президент, і голова Верховної Ради – вперше на засіданні уряду. У всіх виступах – попри перемир‘я, Україна повинна посилювати оборону.

У вітчизняного ВПК є шанс стати локомотивом економіки, та нині система забезпечення у армії допотопна. Попри нещодавню постанову Кабміну, тендери на закупівлю обладнання тривають до місяця, визнають у Міноборони. «Потреби армії треба визначати не за застарілими нормами постачання, за пожовклими папірцями та інструкціями, а по тому, що реально сьогодні необхідно бійцям та підрозділам в зоні АТО.

Конкретному солдату, конкретній бригаді, батальйону, взводу, роті», - зазначає Президент України Петро Порошенко. Президент не має ейфорії щодо мирного плану. Він був необхідний, аби припинити загибелі людей. І хоч, за даними розвідки, 70% російських військ уже залишило нашу територію, розслаблятися зарано.

«Для нас перемир‘я – це тільки перегрупування – це посилення позицій – укріплення – звідки може піти на нас наступ. Якщо було до 58 вогневих контактів щоденно, то зараз 14 пострілів», - каже міністр оборони України Валерій Гелетей. На жодні територіальні поступки Україна не пішла й не піде. Щоправда, до парламенту наступного тижня передадуть законопроект щодо особливого статусу Донбасу.

Порошенко впевнений: ніхто не буде в захваті від кандидатур, які запропонує Східна Україна на позачергових виборах – про них теж згадує мінський протокол, однак, це краще, ніж людські жертви. «Ні про яку федералізацію, ні про яке відчуження в протоколі не йдеться і йтися не може. Ще раз наголошую, що такі утворення, як, так звані, ДНР та ЛНР, в документі не згадуються взагалі!», - каже президент України.

Голова Верховної ради вважає, треба притягти до відповідальності усіх, хто винен у загибелі щонайменше двохсот військових в Іловайському котлі. Нині питання вивчає головний військовий прокурор. «Чи це були об‘єктивні обставини в результаті агресії, яку ми не очікували чи було службове недбальство.

Вони викликають на допит всіх керівників цих секторів. – Муженка, Литвина», - відзначає Генеральний прокурор України Віталій Ярема. Нині на Сході працює 20 військових прокурорів. Вони розслідують і випадки розбою добровольців, і причини затримок постачання техніки.

Адже, за даними Президента, оборонні підприємства працюють у три зміни і щодня відправляють на фронт до 30 броньованих машин. Наступного року держава виділить на оборону мільярди гривень, обіцяє прем‘єр. Він просить парламент, попри підготовку до нових виборів, все ж зібратись 15 вересня і проголосувати за пакет бюджетних реформ, а ще допомогти з реалізацією проекту «Стіна», яку хочуть будувати дешево і швидко.

«Військова організація України є не що інше, як пострадянське Міністерство оборони. Без радикальних змін у системі туди можна ще десятки мільярдів відправити, і толку не буде ніякого. Нам треба отримати не тільки зброю, а фахівців, які здатні змінити логістику», - підсумовує Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк Проект облаштування українсько-російського державного кордону представили наприкінці минулого тижня.

Роботи розпочнуть у два етапи, спочатку на безпечній ділянці, потім на 400 незахищених нині кілометрах. Остаточного кошторису досі нема. Гроші братимуть у бюджеті та проситимуть у міжнародних організацій.

«Факти»