Відведення важкої артилерії почнеться в Донбасі після 26 грудня – Генштаб України

звантаженняВідведення важкої техніки в Донбасі почнеться після 26 грудня для створення 30-кілометрової зони безпеки, повідомив представник генерального штабу України генерал-майор Олександр Розмазнін.

“Ми працюємо над безумовним впровадженням в життя мінського меморандуму. Перший етап – це дотримання режиму тиші. Після 26 грудня буде перехід до наступного етапу – відведення артилерійських систем калібру 100 мм і вище на встановлені відстані. Таким чином, буде створена 30-кілометрова зона безпеки”, – цитує в четвер генерал-майора прес-служба Міноборони України.

Розманін бере участь у роботі Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін у Донбасі.

За його словами, представники місії ОБСЄ почнуть контролювати відведення важких озброєнь на відстані, які визначені в мінських домовленостях.

"Спільний центр разом з місією ОБСЄ і групами, які розміщені на території зон та секторів, починають надавати допомогу в патрулюванні, складанні протоколів порушень, якщо такі виявляться. Це необхідно для можливого притягнення до відповідальності будь-якої із сторін у разі порушення меморандуму", - зазначив Розмазнін.

Українські новини