Відставка Смолія: Україну чекає гіперінфляція? (Відео)

Яків Смолій. Фото – сайт НБУ

Звільнення з посади глави Нацбанку Якова Смолія матиме значні наслідки для економіки та отримання Україною допомоги від міжнародних фінансових партнерів.

Відставка Смолія, що її 3 липня з подачі Президента України зробила Верховна рада, призвела до занепокоєння міжнародних кредиторів – у МВФ попередили, що втрата незалежності Нацбанку призведе до припинення іноземних інвестицій та отримання Україною кредитів. Першим сигналом на практиці стала відмова України від розміщення євробондів, а це мало бути однією із найвигідніших позик для нашої країни.

Читайте також: Відставка Смолія: Президент має намір звільнити очільника НБУ попри застороги G7 і МВФ (Відео) 

Крім того, відставка Смолія оголила й внутрішній проблеми в економіці і фінансовій сфері України.

Читайте також: У “Слузі народу” визнали, що давно шукали привід для звільнення Смолія (Відео)

Виступаючи в Раді, Яків Смолій заявив, що на Нацбанк тисли, аби курс гривні став нижчим по відношенню до іноземних валют, а інфляція – вища.

Очевидно, що новий глава Нацбанку України, кандидатуру якого зараз шукають на Банковій, має виконувати саме таке завдання: привести курс гривні до показника, закладеного в дежбюджеті-2020. Зважаючи на заяви Зеленського і Шмигаля про підвищення мінімальної зарплатні в Україні та економічну і фінансову кризу, спричинену пандемією коронавірусу, для більших виплат НБУ під новим керівництвом може “ввімкнути верстат” для друку грошей.

Більше подробиць – у сюжеті ТСН. Тиждень