Відремонтують п’ять вулиць: Оболоня, Шептицького, Текстильну, Збаразьку та Карпенка (Відео)

тротуарТернопільські комунальники продовжують ремонтувати міські дороги, тротуари та двори.

Цьогоріч планують капітально відремонтувати п’ять проблемних вулиць. Перші роботи – в розпалі. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Читайте також. Плата за садок у Тернополі влітку зросте на 10% – раціон дітей доповнять фруктами (Відео)

Майже 350 тисяч гривень, будматеріали та інструменти в руки і термін – до середини червня. Ремонт тротуарів на проспекті Злуки. Перехожі чемно обходять ділянки в надії на покращення. Бордюри – на місці, бруківкою закладуть понад 700 квадратних метрів, від вулиці 15 Квітня до зупинки – завширшки 4 метри, в районі самої зупинки – шість.

Поряд – двір 57-го будинку. Його теж доводять до ладу. По колу – нові бордюри, насипи каміння скоро перетворяться на комфортні тротуари, а автомобілі заїжджатимуть на рівні, заасфальтовані місця для паркування, кажуть комунальники. Поки ж мешканці двору переступають через розвалини, радості – хіба що місцевим хлопчакам.

Читайте також. Ремонти котелень у Тернополі завершать аж 15 вересня (Відео)

До речі, робіт цьогоріч запланували багато. Вже взялися за такі ж двори на вулицях 15 Квітня, Тарнавського та на «Новому Світі». І це, кажуть, – лише початок. Бо навіть тут, на Злуки, – ще достатньо ям. А ремонтувати треба не лише двори, а й тротуари і дороги. На поточний і капітальний ремонт вулиць запланували дати цього року близько 30 мільйонів гривень, але це – гроші умовні, кажуть у відділі технагляду Тернопільської міськради. Із держбюджету місто отримало транш – 4 мільйони гривень, але їх «з’їдять» минулорічні борги.

– Неоплаченими в казначействі залишалися 7 млн грн, тобто значну частину погасимо. І я хочу подякувати підприємцям, які сьогодні працюють виконавцями робіт у місті, тому що більшість з них працює, вкладаючи власні кошти, розуміючи, що доведеться чекати місяць-два, поки з ними розрахуються за проведені роботи, – говорить міський голова Тернополя Сергій Надал.

Читайте також. Із Громадською радою обговорили ремонт спаленого Тернопільського міськвідділу міліції

Торік вдалося відремонтувати 75 тисяч квадратних метрів проїжджої частини. І якщо раніше гарантія на них становила два роки, то з 2014-го року – п’ять. Поки що підрядники йдуть назустріч, комунальники складають титульні списки. Цьогоріч у черзі на капітальний ремонт – п’ять проблемних вулиць: Оболоня, Шептицького, Текстильна, Збаразька та Карпенка.

Додамо, що бруківку на Збаразькій планують замінити на асфальт.

– Бруківка – рубана. Як вона йшла від виробника пронумерованою, так і була поскладана. Зараз, щоб зняти і покласти назад, треба дуже багато затрат і відповідну кваліфікацію… Та бруківка повинна використовуватися на дорогах, магістральних вулицях із великим ухилом, на зупинках громадського транспорту. Вона себе там виправдовує, – пояснює начальник відділу технічного нагляду Тернопільської міськради Олег Вітик.

На продовження ремонту набережної ставу виділили трохи менше мільйона. Це – третя черга робіт, але напевно – не остання.

– Це – ділянка від “Максима” до Надставної церкви, залишається ще – до пивзаводу. Плануємо цього року також бульвар Данила Галицького. Напевно будемо робити тільки центральну алею, середню. Залишаться ще дві. Тоді вже з’єднаємо бульвар з Бандери і Лесі Українки, – додає Олег Вітик.