Відомий педіатр застерігав: після спалаху кору українцям може загрожувати дифтерія. Прогноз підтвердився

1Свого часу відомий педіатр Євген Комаровський застерігав, що Україні після спалаху кору може загрожувати наступ дифтерії. На жаль, реалії часу підтвердили прогноз, пише «Кореспондент».

Сьогодні, 21 червня, Міністерство охорони здоровя повідомило, що з початку року в Рубіжному на Луганщині зареєстрували другий випадок захворювання на дифтерію. Начальник відділу комунікацій центру громадського здоров’я МОЗ Ольга Захарченко розповіла, що захворів 36-річний чоловік, якого госпіталізували в інфекційне відділення. За її словами, недужому ввели «протидифтерійну сироватку і зараз у нього вже є позитивна динаміка».

У МОЗ застерегли: єдиний спосіб захиститися від дифтерії і запобігти розвитку небезпечних ускладнень – вакцинувати дітей і ревакцинувати дорослих. На жаль, рівень вакцинації залишається низьким, як серед дітей, так і серед дорослих. А якщо негайно не ввести протидифтерійну сироватку, половина хворих може померти. До речі, із сироваткою ризик втратити життя зменшується – до 20 відсотків.