Відомий художник і скульптор із Чернігівщини створив у покинутій ГЕС культурний центр (Відео, фото)

фото: ukrainer.net
фото: ukrainer.net

В селі Іваньки на Чернігівщині живе скульптор, художник і коваль Олександр Бартосік.

Він перетворив свій дім на витвір мистецтва, а колишню колгоспну ГЕС — на справжній культурний осередок і арт-центр.

Родина Бартосіків за допомогою мистецтва хоче змінити споживацький світогляд і залишити свій слід в історії, інформує сайт ukrainer.net.

Хата, в якій живе сім’я Бартосіків, дісталася їм від родичів. Спочатку вона була глиняною, тож Олександр каже, що довелося докласти чимало зусиль, щоб переобладнати стару будівлю й створити в ній кращі умови.

Удома в Бартосіків все продумано. Завдяки меблям-трансформерам простір вдалося зробити і красивим, і естетичним. Основа інтер’єру — низенька лежанка, яка слугує не тільки місцем відпочинку, а й джерелом тепла. У Бартосіків вона особлива: збудована як плита, обігрівається завдяки диму від спалених дрів, що проходить системою димоходів. Олександр каже, що такої лежанки ні в кого немає, бо традиційно їх роблять високими, побоюючись направляти дим нижче верхнього рівня.

фото: ukrainer.net
фото: ukrainer.net

Чоловік називає свій дім мікровсесвітом, не шкодуючи часу й сил на реставрацію й оздоблення. Все, що він робить, просякнуте творчістю.

Іще одна цікава будівля, якій Олександр дав друге життя — колишня колгоспна ГЕС, приміщення якої використовували пізніше і для перемелювання зернових культур. Митець відреставрував її, перетворивши на своєрідний продовольчо-мистецький заклад. Сюди можна завітати в будь-який час, випити кави чи подивитися родинну виставку Бартосіків. Донька скульптора каже, що коли батько планував цей проєкт, будинок виглядав дуже непримітним, а зараз це гігантська будівля.

Подробиці – у відео Ukraїner: