Відомий економіст розповів, чому ринок землі може бути перспективним для України (Відео)

фото: zhitlo24.com.ua
фото: zhitlo24.com.ua

Сьогодні багато розмов точиться довкола питання ринку землі.

Прихильники і противники реформи схрестили списи у ЗМІ і доводять свою точку зору.

Але, якщо відкинути стереотипи і думати логічно, виходячи із непростої ситуації, що склалася в Україні, все ж таки можна вважати ринок землі переспективним явищем.

Такої думки дотримується  український економіст Сергій Фурса.

В ефірі 5 каналу він розповів  про монополію та конкуренцію, “лякалки”, необхідність референдуму та перспективи прийняття ринку землі.

Світовий досвід у цьому питанні дуже цікавий. Мораторій на продаж діє лише в шести країнах: Кубі, Венесуелі, Таджикистані, Північній Кореї та Конго.  Україна зараз серед них.

В цьому питанні досить часто людей орієнтують неправильно. То в чому ж полягають ці "лякалки" про небажані наслідки ринку землі?

- Мораторій діє 18 років. Яка ще підготовка вам потрібна? Були радикальні варіанти з 1 січня, потім казали – з 1 липня. Зараз – 1 жовтня. Це цілком достатньо часу. Думаю, основне – це програма роз'яснення. Щоб люди не  боялися, щоб із ними комунікували й казали, що тут нема ніяких страшилок. Найбільша "лякалка", яку кажуть: от є бабуся, у якої прийде рейдер  і забере цю землю. Але така бабуся буде найбільш захищеною, коли буде отримувати справжню вартість своєї землі, коли оренда буде високою і коли буде прозорий ринок. Натепер усі ці "схемщики" можуть купити землю зараз. Саме тому так багато рейдерства, тому що торгують невідомо чим невідомо де. І потім, звісно, рейдери це використовують. Прозорий чесний ринок – це як вмикаєш світло і таргани розбігаються. От ринок – це світло, яке ввімкнули, і рейдери розбіжаться внаслідок появи ринку. Бо зараз ринку нема, а рейдери чомусь є. І лякати, що прийдуть рейдери, коли буде ринок… Так вони й так тут, - розповів Сергій Фукса.

Повна версія інтерв'ю - у відео 5 каналу:

0 0 голосів
Рейтинг публікації
1 Коментар
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
вв

Не “лякалки” — реальність !……..