Відому українську страву внесуть до списку культурної спадщини ЮНЕСКО

фото: Лайфхакер

Мова про наш український борщ.

Міністерство культури та інформаційної політики 18 грудня проведе онлайн-презентацію приготування борщу та закликає українців викладати свої рецепти цієї страви в соцмережах.

Про це повідомляє Урядовий портал.

"18 грудня 2020 року Міністерство культури та інформаційної політики України разом з ГО “Інститут культури України” за участю Євгена Клопотенка, відомого шеф-кухаря, проведуть онлайн-презентацію “Культура приготування українського борщу” в межах кампанії на підтримку включення зазначеного елементу до культурної спадщини ЮНЕСКО", - йдеться у повідомленні.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко зазначив, що йдеться про гастрономічну ідентифікацію, а це питання захисту важливої культурної складової та частини історії.

"Визнання борщу об'єктом нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО поставить крапку у навмисно створених дискусіях щодо етнічної батьківщини рецепту страви. Адже усі ми знаємо правду: борщ – український”, - зазначає Ткаченко.

У пошуках особливостей та унікальних рецептів головної української страви талановитий кухар Євген Клопотенко здійснив мандрівку всією країною.

Тепер 25 учасників з кожної області зберуться разом на спільному майданчику галереї мистецтв «Лавра», де кожен приготує борщ за неповторним рецептом.

МКІП закликає українців приєднатися до Борщ-марафону в соцмережах, що триватиме до 18 грудня, і викладати рецепти, світлини або "сторіз" з борщем, який готували власноруч вдома чи смакували деінде.