Відому депутатку можуть відсторонити від участі у п’яти засіданнях Верховної Ради: стало відомо, за що (Відео)

фото: 5 канал
фото: 5 канал

Народну депутатку від “Європейської солідарності” Ірину Геращенко можуть усунути від участі у п’яти засіданнях Верховної Ради. Таке рішення ухвалили під час засідання комітету з питань регламенту і політичної етики Верховної Ради, інформує кореспондентка”5 каналу” Ірина Сисак.

Після тривалої дискусії та обговорень – члени комісії таки ухвалили рішення рекомендувати відсторонити співголову фракції “ЄС” Ірину Геращенко від участі у п’яти засіданнях парламенту. Це найжорсткіше покарання, яке комітет може застосувати до нардепа. “За” проголосували шість членів – усі є представниками “Слуги народу”. “Проти” виступили п’ятеро членів – від “Батьківщини”, “Опозиційної платформи – За життя” та “ЄС”.

Конфлікт між Іриною Геращенко та фракцією “СН” виник у вівторок, 10 вересня, на вечірньому засідання Ради. Під час своєї промови вона порівняла народних депутатів із “зеленими чоловічками”, які у 2014 році захопили Кримський півострів.

Після цього представники “Слуги народу” почали скандувати “Вибачення!”. На це Геращенко відреагувала словами: “Я прошу голову парламенту заспокоїти свій югенд. І не давати права перекрикувати опозиції”.

Вже наступного дня лідер фракції “СН” Давид Арахамія звернувся до профільного комітету із листом, в якому вказав, що висловлювання Геращенко були образливими для обранців. Цей лист сьогодні на комітеті й розглядали. Самої Геращенко на засідання не було, але її позиції відстоював однопартієць Микола Княжицький. Між ним та головою комітету Сергієм Кальченко виникла перепалка.

Подробиц і- у сюжеті 5 каналу: