Відомі особистості спорту про події на Донбасі і в Криму

Fotor0507123530Журналісти зібрали найбільш показові за останній місяць висловлювання українських спортсменів та відомих в недалекому минулому особистостей спорту про події на Донбасі і в Криму.

Андрій Воробей, екс-нападник донецького “Шахтаря”:

“На жаль, людям на Донбасі зараз не до футболу. Ви самі бачите, ситуація там така, що невідомо, що буде завтра, люди боятися за своє майбутнє. Впевнений, головне бажання моїх земляків – це уникнути війни і повернутися до мирної роботи в єдиній Україні”.

 

Тарас Степаненко, півзахисник донецького “Шахтаря”:

“Я взагалі не знаю, що це за люди в центрі Донецька, чого вони хочуть. Мене бентежить вже те, що вони всі в масках. Наче ми не в Україні, а десь в Сирії або Палестині. Раз вони ховають свої обличчя, значить, їм є що приховувати. Добрі справи в масках не роблять. В переважній більшості люди на Сході за єдину і сильну Україну. З сильною армією і органами правопорядку. І щоб ніхто в наші справи не втручався. Потрібно провести вибори, отримати нову владу і почати реформи”.

Рустам Худжамов, воротар маріупольського "Іллічівця":

"Мене дивує позиція наших людей, які піддаються на провокації і підтримують окупантів. Мені теж не подобається, що бензин став дорожче, а долар виріс. Але, з іншого боку, хто, якщо не ми, то хто наведе порядок в країні? Моя позиція чітка: люди, які хочуть жити в Росії, люблять Путіна, нехай збирають свої речі і валять туди. Сибір великий, там є, де жити. Чому, вибачте за слово, якийсь москаль повинен заважати мені будувати мою країну?".

Володимир Кличко, чемпіон світу з боксу:

"Треба боротися з тим, що на нашій землі відкрито спалюється український прапор і топчуться по ньому, гинуть мирні жителі, процвітає сепаратизм і тероризм. Можна просто чекати від країни, що вона зробить. Або чекати, коли Захід введе санкції. Це допоможе, але зараз нам не допоможе ніхто, крім самих себе. І треба запитати себе: "Що я можу зробити для моєї країни, для моєї держави, моєї батьківщини, моєї України?". Це питання повинен задати собі кожен громадянин нашої багатонаціональної країни".

Сергій Стаховський, друга ракетка України:

"Так, мені набридло дивитися, як штурмують українські міста люди в масках. Я хочу, щоб українські козаки звільнили схід від путінського х..ла! Донецьк, не сходи з розуму. Там ж адекватні люди живуть. Ви хочете, щоб меншість божевільних наробила справ? Україна, рідна, вставайте люди! Ні сепаратистам!".

Олександр Шовковський, воротар київського "Динамо":

"Нам дуже боляче дивитися, як ріжуть нашу країну, як від неї відривають шматок. Майдан, за який люди боролися, повинен бути в наших серцях. Наші політики повинні розуміти, що люди стояли не за тих, хто зараз прийшов до влади, а за зміну існуючих правил. Я - військовозобов'язаний, який служив в армії. У свій час пройшов повний курс підготовки "молодого бійця", за званням - рядовий. Чи піду я в першій лінії, якщо знадобиться? Якщо Батьківщина накаже - так!".

Денис Берінчик, боксер команди "Українські отамани":

"Люди зі зброєю на Донбасі - пішаки в чиїйсь великій грі. Ви бачили серед них шахтарів, лікарів, вчителів? Не бачили, бо їх там просто немає. Шахтарі - в шахтах, лікарі в лікарнях, вчителі в школах. Вони працюють і навіть не думають підтримувати загарбників, більшість яких стоїть там заради грошей, а деякі і зовсім наркомани. Це я вам точно кажу, оскільки народився на Луганщині, у якого в рідному Краснодоні живуть близькі і друзі - вони бачать ситуацію зсередини. Всі, хто скоїв злочин, повинні за це відповідати. Проти сили треба йти тільки силою і, якщо буде потрібно, жорстко ламати будь-який опір".

Сергій Ребров, в.о. тренера київського "Динамо", уродженець Горлівки:

"Дуже боляче на все це дивитися. Я сам за єдину Україну. І коли бачу, що відбувається в Горлівці, звичайно, боляче. Мої батьки і ті люди, яких я знаю, з якими я спілкуюся, народилися в Україні і, звичайно, за єдину Україну. Я сподіваюся, що ці заворушення пройдуть як можна швидше, і все стане на свої місця і ми будемо в Україні до кінця".

Руслан Пономарьов, екс-чемпіон світу з шахів:

"У мене є військовий квиток. Я навіть за званням прапорщик, і мені лише 30 років. У разі загальної мобілізації нам з росіянами що, воювати один з одним? А російські шахісти, які військовозобов'язані, в разі чого готові захищати росіян в Україні від так званих "бандерівців" на зразок мене?".

Георгій Зантарая, екс-чемпіон світу і Європи з дзюдо:

"Ситуація, яка зараз склалася в Україні, мені дуже неприємна - нагадує те, як я опинився у свій час в Україні. Адже зараз в Криму приблизно така ж ситуація, яка була в Абхазії, звідки я родом. Я завжди говорив: "Спасибі Україні за мирне життя". Дуже не хотілося б, щоб повторилося те, що сталося в Грузії, коли люди покидали свої будинки і виїжджали з рідних місць".

Олександр Усик, олімпійський чемпіон з боксу:

"Я не боюся їхати в рідний Сімферополь, і переїжджати в інше місто не хочу. Тут мій дім, тут народилися діти. І паспорт я міняти не збираюся. Я українець, Крим - це Україна".

Йожеф Сабо, екс-тренер київського "Динамо":

"Телеканали Росії неможливо слухати і дивитися. Це просто неподобство. Не знаю, як буде далі, але страшно, що ми такі слабкі. Так і хочеться мені особисто, на 75-му році життя записатися в армію, взяти в руки зброю і піти захищати Україну. Я не розумію іншого: чому народ не вставав, коли країною керував Янукович? Що робили люди в Донецьку? Невже люди не розуміли, що він творить?".

Джерело: Обозреватель.