Відома політикиня назвала звільнення голови Антимонопольного комітету України позитивним фактором

Фото Ратинський В’ячеслав, УНІАН

Юрій Терентьєв став перший головою Антимонопольного комітету, який пішов з посади раніше передбаченого терміну. Однак за п’ять років він жодного разу не був у парламенті, хоча щороку має звітувати перед депутатами.

“Це виключний випадок і ми вперше таке спостерігаємо. Заяв було не дві, якщо орієнтуватися на Фейсбук голови Антимонопольного комітету, а три. Спочатку була заява про відставку, потім – заява про відкликання заяви про відставку і після цього була заява про відкликання заяви про відкликання заяви про відставку. Звичайно, це також досить дивна ситуація. Я не пам’ятаю навіть по іншим органам, щоб за два дні були подані буквально три заяви”, – сказала в ефірі Українського радіо ексуповноважена Антимонопольного комітету Агія Загребельська.

На думку Загребельської, АМКУ так і не став незалежним від політиків органом. А за п’ять років Терентьєв жодного разу не звітував перед парламентом.

“Останні роки дуже активно звільняються кадри, багато вакантних посад, немає людей, які будуть певними напрямами займатися. Відповідно, як наслідок, ми бачимо якісь цифри, що немовби говорять, що Антимонопольний комітет цілими днями займається тим, що бореться зі зловживаючими монополістами та картелями, але, насправді, на своєму житті ми цього не відчуваємо”, – зазначила експертка.

За її словами, звільнення голови АМКУ – позитивний фактор, пише Суспільне.

“Президент звернув увагу на Антимонопольний комітет та вперше голова Антимонопольного комітету був звільнений не досидівши свій строк. Наступний голова, який прийде на його посаду, буде розуміти, що вже існував попередник, який не зміг досидіти цілий строк, хоча був лояльним до олігархів та монополістів і, можливо, обере іншу тактику поведінки”, – додала Загребельська.