Відома літераторка з Тернопільщини зібрала унікальну колекцію жіночих хусток (Фото)

фото зі сторінки Фейсбук Ганни Костів-Гуски

У скрині Ганни Михайлівни Костів-Гуски, української лікарки, поетки, громадсько-політичної діячки, членкині Національної Спілки письменників України зберігається ціла колекція унікальних хусток її матері.

Ганна Костів-Гуска родом із мальовничого села Бабинці, що на Борщівщині. Нині проживає у місті Борщеві.

У своєму зворушливому дописі у фейсбуці вона згадує, як бережно зберігала її мати ці святкові хустки. Тепер це найдорожча реліквія поетки з Тернопільщини.

"До дня української хусткиЦе - хустки моєї матері. Шалянові - так вони називаються...Тонюсінька шерсть...Скільки їм років - не знаю... Моя мама народжена в 1914 році. Вони - свідки її дівоцтва, одруження, народження моїх сестер і мене, смертей моїх маленьких сестричок, війни, колгоспної праці... Вони - свідки горя і радості в нашій хаті...Найдорожчою була хустка "з конвалією", не кожна дівчина могла її мати. Моїй мамі купили цю хустку. Довгий час хустки були сховані в скрині, бо появилися інші,сучасні, потім - так звані " канадські", які модні і до цього часу...У скриню кидали таблетки нафталіну, перекладали хустки сухим полином, листками тютюну, щоб не поїла їх міль... Літом просушували на гарячому сонці... Дві хустки були відкладені на смерть: однією - зав'язували голову, другу- клали в труну...Цих кілька, що в мене залишилося від мами, - пахнуть мені не горіховим листям, не сухою лавандою- а материними добрими, теплими руками...Це пам'ять", - йдеться у дописі.

Ганна Костів-Гуска