Відновлення подачі води в окупований Крим: новий Прем’єр України заявив про свою позицію (Відео)

Денис Шмигаль. Фото - Фейсбук
Денис Шмигаль. Фото – Фейсбук

Припинення Україною водопостачання до Криму призведе до гуманітарної катастрофи на півострові, а там живуть українці, яких Україна не може позбавити води. Однак зараз відновити водопостачання Україна не може.

Про таку свою позицію заявив новий прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі програми “Право на владу” на телеканалі 1+1 ввечері 5 березня.

Глава Уряду України впевнений, що Україна має подавати воду на окупований півострів, оскільки Крим – це Україна і на півострові живуть українці.

“Це не питання торгівлі з окупантом, …це питання гуманітарної відповідальності перед людьми, які вживуть в Криму. Неподача туди води призведе до гуманітарної катастрофи… Там живуть українці, ми не перекриємо воду для українців”, – заявив Прем’єр-міністр України.

“Ми говоримо про ту воду, яка може використовуватись українцями для власних потреб. Звичайно, не ведемо мову про воду для військових об’єктів”, – сказав Шмигаль.

На уточнююче запитання, як розрізняти цю воду, що йде з одного каналу, Прем’єр-міністр визнав, що це неможливо.

“А як її розрізняти, якщо вона іде з одного каналу?..” – дадав Денис Шмигаль.

Після ефіру Денис Шмигаль на своїй сторінці у Фейсбук пояснив, що режим ток-шоу у прямому ефірі не дає можливості докладно висловити позицію зі складного питання, і уточнив, що подавати воду в Крим Україна хотіла б.

“Але не можемо і не маємо технічної змоги робити цього до деокупації півострова та повернення його до складу України”, – наголосив Прем’єр-міністр України.

Більше – у відео ТСН  та у дописі Дениса Шмигаля в мережі.