Відкриття КПВВ «Золоте» під загрозою: російські окупанти відмовились надати гарантії безпеки

854481Ми повідомляли про те, що 24 березня повинен був бути відкритим ще один пункт пропуску на Луганщині – КПВВ «Золоте». Про це інформувала прес-служба штабу ООС.

КПВВ «Золоте» значно полегшило б жителям життя в цій частині країни, яка потерпає від окупації. Утім, стало відомо, що ситуація з відкриттям цього пункту пропуску непроста: українська сторона СЦКК повідомила про те, що російські окупанти відмовились надати гарантії безпеки, що унеможливлює відкриття КПВВ «Золоте».

Читайте також:  На Луганщині 24 березня розпочинає роботу ще один контрольно-пропускний пункт

Українська сторона підготувала всі відповідні документи та провела необхідні процедури щодо будівництва, обладнання та підготовку до відкриття цього об’єкту, що було заплановано на 24 березня 2019 року.

22 березня 2019 року Збройні сили України надали гарантії щодо дотримання режиму припинення вогню під час проведення відкриття та подальшого функціонування КПВВ в районі населеного пункту Золоте.

УС СЦКК звернулася до СММ ОБСЄ з питання співпраці та отримання додаткових гарантій безпеки, дотримання режиму припинення вогню від російської окупаційної адміністрації тимчасово окупованих територій, а також забезпечення присутності дзеркальних патрулів СММ ОБСЄ у вказаному районі.

За отриманим повідомленням від представників СММ ОБСЄ, російська окупаційна адміністрація тимчасово окупованих територій не змогла надати гарантії безпеки, посилаючись на поточну ситуацію з безпеки.

Українськівійськові заявляють, що російська окупаційна адміністрація тимчасово окупованих територій навмисно блокує відкриття КПВВ, що погіршить гуманітарну ситуацію в регіоні.