Від завтра за межами міста треба їздити із ввімкненими фарами, нагадують тернополянам у ДАІ

svetlyj-put1ДАІ нагадує тернополянам: від 1 жовтня на заміських дорогах транспортні засоби повинні рухатися з увімкненим світлом фар у денну пору доби!

Закріплення відповідної норми в українському законодавстві пов’язане передусім з необхідністю додатково позначення  транспортний засіб в умовах недостатньої видимості, зокрема у осінньо-зимовий період.

Читайте також. Від 1 жовтня – або увімкнені фари, або штраф у розмірі 425-510 гривень

Згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2013 р. за №111 «Про внесення змін до Правил дорожнього руху», з 1 жовтня до 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар, наполягає сайт управління Державтоінспекції УМВС України в області.

У багатьох країнах Європи рух із ввімкненими фарами у світлу пору доби є обов’язковим. Такі заходи безпеки допомагають значно знизити ризики виникнення дорожньо-транспортних пригод.

Читайте також. ВО “Автомайдан” вимагає належного покарання для Ігоря Надала, який був за кермом “під кайфом”

Також водіям варто пам’ятати, що згідно з ч. 2 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення за «Порушення водіями транспортних засобів правил користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку, використання цих приладів та їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів» передбачили штраф в розмірі від 425 до 510 грн.

Софія Левицька