Від сьогодні в церкві Святого Івана Богослова у Тернополі – чудотворна ікона (Відео)

вівтарУ Тернополі можна приступити до копії чудотворної ікони Розп’яття Ісуса Христа. З 16 серпня до 6 вересня вона перебуватиме у церкві Святого Івана Богослова (УГКЦ), що знаходиться на проспекті Злуки у Тернополі, повідомляє TV-4. Копія ікони містить автентичні частини відновленого образу, оригінал якого знаходиться в містечку Глиняни Львівської області в храмі Успіння Пресвятої Богородиці. Священики кажуть: святиня зцілила тисячі людей.

За легендою Чудотворну ікону Розп’яття Ісуса Христа у церкву Успіння Пресвятої Богородиці в Глинянах на Львівщині подарував у 1648 році Богдан Хмельницький, перебуваючи там із козацько-селянським військом. Напередодні Різдва на Свят вечір – 6 січня 1936 року, у Глинянах в старенькій дерев’яній церкві Успіння Пресвятої Богородиці сталося диво: відновився запрестольний образ Розп’яття Ісуса Христа – святиня, на якій вже було важко побачити саме розп’яття Христове, засвітилася ясним світлом. Ікона Розп’яття Спасителя оновилася, сяяла вона впродовж трьох тижнів. Відповідні духовні комісії з Кракова і Львова визнали оновлення святині надприродним явищем. Матеріали комісій передали до Риму. Папа Римський Пій ХІ коронував образ Розп’яття Ісуса Христа, а грамотою від 18 травня 1938 року надав церкві право на проведення п’ятьох відпустів. Відтоді ікона зцілила тисячі людей.

В храмі Тернополя під час перебування святині посилено молитимуться за мир в Україні.

- Знаємо, яка ситуація складна в нашій державі, буде молитися також і за наших воїнів, які служать на Сході. Маємо чудову нагоду вимолити миру та спокою для нашої держави, – каже отець Роман.

Перебуватиме ікона Розп’яття Ісуса Христа в церкві Святого Івана Богослова до 6 вересня.