Від реформ у медицині відмовилися, бо створюють нову систему охорони здоров’я – МОЗ (Фото)

оснМедична освіта України орієнтується на європейські стандарти. Тож 15-16 травня у Тернополі відбулася Всеукраїнська навчально-наукова конференція з міжнародною участю.

Читайте також. До армії з Тернопілля навесні та влітку підуть 1250 юнаків (Відео)

Тема зустрічі фахівців – «Досягнення і перспективи впровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу у вищих медичних (фармацевтичному) навчальних закладах України, присвячена 160-річчю з дня народження І.Горбачевського. Про це повідомили у прес-службі Тернопільського медуніверситету, який носить ім’я знаного вченого.

Захід відбувався на базі конгрес-центру навчально-оздоровчого комплексу ТДМУ. У ньому взяли участь зареєстровані учасники від 28 навчальних медичних закладів, з яких представники 15 вишів. Окрім того, кожен охочий, який не був безпосереднім учасником, міг спостерігати за перебігом конференції під час он-лайн-трансляції на сайті нашого вишу.

Читайте також. На Тернопільщині за літо планують оздоровити 50 тисяч дітей

Участь у заході взяли: радник Міністра охорони здоров’я України Ігор Найда, заступник директора Департаменту роботи з персоналом, освіти і науки, начальник відділу освіти та науки МОЗ України, заступник голови Олександр Волосовець, директор державного установа «Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти МОЗ України» Людмила Соколова, директор державного підприємства «Центр міжнародних програм МОЗ України» Юрій Фисун, директор Центру тестування професійної компетентності фахівців при МОЗУ України Ірина Булах.

– Першочерговим завданням міністерства є боротьба з корупцією, – каже Ігор Найда. – Міністр вважає за необхідність підняти значущість професії медика в нашому суспільства. Ми можемо це зробити за допомогою самоврядності медиків не тільки в рамках вже усталеної традиції, а насамперед професійних спілок, яким поступово будуть передаватися певні функції, які досі виконувало міністерство та державні структури галузі. Нашу роботу треба будувати на принципі насамперед самостійності, тобто кожен має бути відповідальним і самостійно визначає своє життя. Інший принцип професіоналізму. Третій – принцип цілеспрямованості, який спонукає робити щось значуще для всього суспільства.

Натомість Олександр Волосовець звернувся до представників вищих навчальних закладів Сходу і Півдня, які у непростих умовах продовжують виконувати своє головне завдання – підготовку медичних кадрів для України.

– Міністерство охорони здоров’я активно працює над системними змінами галузі, – каже він. – Ми відходимо від принципу реформування. Сьогодні працюємо над концепцією побудови нової системи охорони здоров’я України, де пріоритетною є первинна ланка, профілактика, нова система управління з децентралізацією і наданням ширших повноважень органам лікарського і сестринського самоврядування особливо в напрямку атестації і ведення реєстрів працівників. Перед нами стоїть важливе завдання щодо зміни системи підготовки кадрів і післядипломної освіти, зокрема впровадження резидентури.

За словами пана Волосовця, невдовзі питання відкриття чи закриття, реорганізації чи модернізації медичного закладу буде вирішувати та чи ніша місцева громада спільно із органами місцевого самоврядування.

– Впроваджуватиметься системний проект про впровадження і вдосконалення екстреної та невідкладної медичної допомоги. Країна повинна отримати 1,4 тисяч сучасних автомобілів швидкої допомоги, – продовжив Олександр Волосовець. – У нас на часі – подання і прийняття закону «Про заклади охорони здоров’я і домедичну діяльність», в якому завдяки наполегливості нашого департаменту впроваджені поняття «університетська лікарня», «університетська клініка» і «клініка науково-дослідної установи». Для нас це – принципові речі, оскільки в понад 10 вишах є університетські клініки. У Тернополі, наприклад, діє Університетська лікарня. Цим закладам для їх функціонування необхідне законодавче підґрунтя. У законі «Про вищу освіту» враховані наші пропозиції щодо особливості підготовки медичних кадрів. Окрім децентралізації освітнього процесу, буде повернено військову підготовку студентів».

Фактично всі учасники наголошували на важливості подолання корупції в медичній галузі.

– Якщо ми хочемо майбутнього для наших дітей і онуків, то ми повинні сказати «ні» корупції. Має бути справедливим оцінювання знань студентів. У нашому університеті семестровий іспит відбувається за системою Віденського університету. Ніхто не може втрутитися в цей іспит. Найкращим доказом цього є те, що діти деканів, заступників деканів отримують незадовільні оцінки. Вважаю такий підхід доцільним для впровадження у вищій освіті України, – наголосив ректор Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, заслужений дiяч науки i технiки, член-коресподент НАМН України, професор Леонід Ковальчук.