Від 1 липня на кожну дитину дають 41 тисячу 280 грн. Незалежно, яка дитина (Відео)

дітиБільше шести тисяч сімей у Тернополі залишилися без допомоги на дітей до трьох років.

Таку допомогу з 1 липня відмінив Кабінет Міністрів України. Тепер батьки отримують лише одноразову допомогу, частину якої оплачують після народження дитини, а решту – щомісяця протягом трьох років.

Читайте також. Нацбанк дав 42 млрд грн “Нафтогазу” – це й обвалило гривню, – експерт

Мінімальний розмір допомоги з догляду за дитиною до трьох років був 130 грн, проте багато сімей отримували цю допомогу, відповідно до доходів, тож вона сягали 800-900 гривень, кажуть в управлінні соціальної політики. Від 1 липня ці допомоги надавати припинили повністю. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

– Сім’ї, які отримували допомогу при народженні дитини протягом двох років, будуть мати право на отримання допомоги в розмірі 130 гривень лише третій рік і тільки в мінімальному розмірі. Не за доходами, а лише – в мінімальному розмірі, – каже в. о. начальника управління соціальної політики Тернопільської міськради Володимир Сулима.

Читайте також. Термін дії військового збору хочуть продовжити – на весь 2015 рік

Пов’язані такі зміни зі складною економічною ситуацією в країні. Безумовно, для бюджету сім’ї такі зміни – відчутні. Тепер єдина допомога для батьків – гроші, які виплачують при народженні дитини і розділяють на три роки.

– Через кількість дітей суми подвоювалися, скажімо 30 тисяч – на першу дитину, 60 тисяч – на другу, 120 тисяч – на третю і решта. Від 1 липня на кожну дитину даватимуть  41 тисячу 280 грн. Незалежно, яка дитина. Разова виплата становитиме 10 320 гривень і щомісячна, яка розбивається на три роки, в розмірі 860 грн, – розповідає пан Сулима.