Верховний суд Росії визнав “Азов” “терористичною організацією”. Це може вплинути на долю військовополонених “азовців”

Фото- Telegram/ “Азов-Маріуполь”

Верховний суд країни-агресора визнав український батальйон “Азов” “терористичною організацією” та заборонив його діяльність на території РФ.

Про це повідомило російське медіа “РИА Новости”, пише “УП“.

“Верховний суд визнав батальйон “Азов” терористичною організацією та заборонив її на території Росії. Рішення підлягає виконанню негайно, не чекаючи набрання чинності”, – йдеться в повідомленні.

Це рішення фактично позбавляє бійців "Азова" статусу військовополонених, знявши з них імунітет, що захищає від кримінального переслідування за участь у бойових діях.

Нагадаємо, Росія називає полк "Азов" Національної гвардії України "неонацистським" і звинувачує його у воєнних злочинах. Крім того, раніше в РФ визнали "екстремістською" діяльність "Азову", а на його членів завели кримінальну справу.  

Російські ЗМІ повідомляли, що понад тисячу військовослужбовців, які здалися в полон у Маріуполі, етаповано для проведення слідчих дій на територію РФ.

Нещодавно посольство Росії у Британії у дописі в Twitter виправдало вбивство бійців полку "Азов", заявивши, що вони заслуговують принизливої смерті.

У полку "Азов" заявили, що президент РФ Володимир Путін буде страчений за рішенням міжнародного трибуналу.