Верховна рада скасувала нульове розмитнення авто і повернула ПДВ на імпорт: відома дата початку дії закону

Пільгове розмитнення автомобілів в Україні, як і пільгове оподаткування імпорту, буде скасоване з 1 липня. Таку норму містить урядовий законопроєкт 7418, що його сьогодні прийняв парламент.

Про прийняття Верховною радою цього законопроєкту відразу у двох читаннях і в цілому повідомив нардеп Ярослав Железняк.

"Рада повернула мита та оподаткування ПДВ на імпортні товари та розмитнення авто (з 01.07). Відповідний урядовий законопроект №7418 підтримали одразу в двох читаннях - 234 голосів", - написав Железняк.

Як повідомляє "Укрінформ", прийнятий ВР закон передбачає відновлення сплати ПДВ за імпорт товарів платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи. Згідно з пояснювальною запискою, у середньому щомісячні втрати доходів бюджету від скасування цього податку становлять близько 3 млрд грн ПДВ та ввізного мита.

Згідно з законом, відновлюється й оподаткування для ввезення автомобілів. Як зазначається, внаслідок звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком та ПДВ до бюджету не надійшло близько 13 млрд грн. За цей період було ввезено понад 119 тисяч автомобілів, при цьому фіксувалися непоодинокі випадки ввезення авто преміум-класу.

Як повідомлялося, у березні 2022 року парламент ухвалив закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану", яким передбачено звільнення від сплати митних платежів для фізичних осіб під час ввезення транспортних засобів.