Верховний суд зобов’язав ЦВК ще раз розглянути документи Клюєва на реєстрацію кандидатом в нардепи

Андрій Клюєв
Андрій Клюєв

Центральна виборча комісія має повторно розглянути документи на реєстрацію кандидатом в народні депутати України екс-глави Адміністрації президента Януковича нардепа-втікача Андрія Клюєва.

Як повідомив Верховний суд України, таке рішення суд прийняв, скасувавши рішення суду першої інстатнції, який зобов’язував ЦВК зареєструвати Клюєва. Тепер ЦВК має лише повторно розглянути документи, подані Андрієм Клюєвим і прийняти самостійно рішення про реєстрацію чи нереєстрацію його  кандидатом на позачергових виборах Верховної ради 21 липня.

“”Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду скасував рішення суду першої інстанції в частині зобов’язання ЦВК зареєструвати кандидатом у народні депутати Андрія Клюєва, натомість зобов’язав ЦВК повторно розглянути документи щодо його реєстрації”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також: ЦВК не зареєструвала кандидатом у нардепи главу АП часів Януковича

23 червня ЦВК вже відмовила Андрію Клюєву в реєстрації кандидатом у нардепи, аргументуючи це тим, що останні 5 років він не проживав в Україні.

Ліберальна партія України, яка намагається висунути Клюєва, доводила, що останні 5 років Клюєв живе в окупованому Донецьку, а це – українська територія.

Суд першої інстанції позовні вимоги Ліберальної партії України задовольнив повністю: постанову ЦВК скасував і зобов’язав зареєструвати Клюєва кандидатом в нардепи. Верховний же суд скасував зобов’язання ЦВК про реєстрацію Клюєва та водночас суд вирішив, що ЦВК не здійснила вичерпних дій для з’ясування обставин відповідності Клюєва установленому цензу осілості, і зобов’язав ЦВК повторно розглянути документи, подані Ліберальною партією України.