Верховна Рада звернулась до парламентів світу через Держдуму Росії

ВР-прапор над куполомНе визнавати результатів виборів до Держдуми Росії через їх проведення в точилі й в анексованому Криму попросила парламенти світових держав Україна.

Відповідну постанову прийняла сьогодні Верховна Рада.

За проект постанови №5075 за основу та в цілому проголосували 269 депутатів.

“Верховна Рада України звертається до парламентів іноземних держав, парламентських асамблей та міжнародних організацій із проханням оприлюднити офіційні заяви про нелегітимність визнання результатів виборів до Державної думи Російської Федерації через їх проведення на території окупованої Автономної Республіки Крим. Такі заяви делегітимізують в очах міжнародної спільноти тих представників російського парламенту, які будуть обрані в результаті проведення виборів на території Криму”, – йдеться зокрема у тексті звернення ВР.

Не рекомендує Рада й надсилати міжнародних спостерігачів на ці вибори і застерігає, що стосовно всіх іноземців, які приймуть рішення здійснити візит на окуповану територію для участі у спостереженні за незаконними виборами, правоохоронні органи України відкриють кримінальні провадження за порушення правил в'їзду на тимчасово окуповану територію України з метою заподіяння шкоди національним інтересам України і таких іноземців притягнуть до відповідальності за порушення українського законодавства.

Також український парламент звертається до авторитетних міжнародних організацій із проханням докласти всіх необхідних зусиль для запобігання включення до складу російських делегацій в парламентських асамблеях Ради Європи, ОБСЄ тих депутатів, які будуть обрані внаслідок проведення виборів на території окупованого Криму, оскільки подібні дії можуть опосередковано свідчити про легітимізацію окупації та анексії українського Криму.

Нагадаємо, вибори до Держдуми Росії призначені на 18 вересня. В анексованому Криму до нижньої палати російського парламенту планують обрати чотирьох депутатів (трьох у так званій "Республіці Крим", одного - у Севастополі).