Верховна Рада зобов’язала ветеранів АТО бути першою чергою резерву армії

АТО-бійці і над ними прапор УкраїниВерховна Рада прийняла проект закону №2377 президента України Петра Порошенка про внесення змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” (щодо служби у військовому резерві в особливий період). “За” проголосували 273 народні депутати.

Так, пропонується внести деякі зміни в закон “Про військовий обов’язок і військову службу”. На думку глави України, ці зміни дозволять залучати на військову службу резервістів ВЗСУ, які вже мають певний досвід ведення бою і були учасниками збройних сутичок на Донбасі.

“В особливий період на службу у військовому резерві першої черги оперативного резерву в обов’язковому порядку зараховуються військовослужбовці, звільнені зі строкової військової служби, військової служби за призовом по мобілізації”, – йдеться в законопроекті, який пропонує такі зміни до статті 262.

Читайте також. Порошенко сказав, кого насамперед мобілізують, якщо бойовики підуть у наступ (Відео)

Також в документі зазначається, що після закінчення особливого періоду ці військовослужбовці мають право продовжити службу у військовому резерві на контрактній основі.

Цей закон набирає чинності наступного дня після його опублікування.

Раніше повідомлялося, що з ідеєю зарахувати військовослужбовців ЗСУ, які вже демобілізувались, в резерв першої категорії наприкінці минулого тижня виступив секретар РНБО Олександр Турчинов.

112.ua