Верховна Рада уточнила закон про заборону комуністичного і нацистського режимів

комунізм-нога на прапоріПерелік випадків, коли заборонено використовувати симоліку заборонених в Україні режимів, скоротився.

Верховна Рада внесла зміни до закону про заборону комуністичної та націонал-соціалістичного режимів в Україні. За внесення змін до ст.4 закону проголосували 233 депутати, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно зі змінами, заборона не поширюється на випадки використання символіки комуністичного і тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму на документах державних органів та органів місцевого самоврядування (місцевих органів державної влади і управління), прийнятих або виданих до 1991 року.

Також мова йде про документи, які видані закладами освіти і науки, підприємствами, установами, організаціями до 1991 року; в експозиціях музеїв, тематичних виставках, музейному фонді України, а також бібліотечних фондах на різних носіях інформації; у твори мистецтва, створених до набрання чинності цього закону.

Читайте також. Комуністична пропаганда в Україні заборонена — Верховна рада прийняла закон

Заборона також не поширюється на процес наукової діяльності, у тому числі під час наукових досліджень та розповсюдження їхніх результатів у незаборонений законодавством України спосіб.

Не поширюється на оригінали бойових знамен; на державні нагороди, ювілейні медалі та інші відзнаки, якими нагороджувалися особи до 1991 року, і протягом 1991-2015 рр. у зв'язку з роковинами подій періоду Другої світової Війни, а також на документи, що засвідчують нагородження ними.

Крім того, заборона не поширюється на надмогильні споруди, розташовані на території місць поховання, місць почесних поховань; під час викладу або реконструкції (у тому числі історичних) історичних подій; на приватні колекції та приватні архівні зібрання; а також на об'єкти антикварної торгівлі.

Заборона не поширюється на випадки використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму (за умови, що це не призводить до пропаганди злочинного характеру комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 рр., Злочинного характеру націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму).