Зеленський підписав закон про зміни щодо ринку електроенергії

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до Закону «Про ринок електричної енергії», яким, зокрема, передбачається збільшення можливості держкомпанії НАЕК «Енергоатом» продавати електрику на конкурентному ринку з 10% до 15%, а також забороняється імпорт електроенергії з РФ за двосторонніми договорами.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Офісу президента. Зазначається, що метою документа є забезпечення належного контролю над цінами на електричну енергію за умов недостатньої конкуренції на цьому ринку; врегулювання питань роботи теплоелектроцентралей за нової моделі ринку електроенергії, що є необхідною передумовою для забезпечення теплопостачання споживачів в опалювальний період.
Верховна Рада 12 грудня своїм рішенням розблокувала підписання законопроєкту про внесення змін до закону України “Про ринку електричної енергії” №330-ІХ. Так, нардепи не підтримали проєкт постанови про скасування рішення Ради, яка 4 грудня схвалила законопроєкт про ринок електроенергії .