Вербувальник зазвичай видає себе за іншу особу: СБУ про способи вербування ворожими спецслужбами

Контррозвідка СБУ протидіє численним спробам вербування громадян України ворожими спецслужбами, які в умовах війни намагаються використовувати українців для збору розвідданих, організації диверсій на фронті та провокацій у тилу.

Як повідомили ІА «7Днів-Україна» в управлінні СБУ в Тернопільській області, для залучення до злочинної діяльності громадян України спецслужби РФ використовують зокрема такі прийоми і засоби: погрози життю та здоров’ю; тортури і шантаж; банальний підкуп; поступове втягування у співпрацю «втемну».

Останній спосіб особливо поширений для пошуку потенційних зрадників серед жителів умовно мирних областей. 

У такому випадку перший контакт із російським «рекрутером» може відбуватися у соціальній мережі або під час телефонної розмови. Вербувальник зазвичай видає себе за іншу особу,  і навіть може створювати враження справжнього патріота, який вільно спілкується українською мовою та доволі непогано обізнаний з нашою культурою і традиціями.

Непідготовленій людині важко розпізнати в новому знайомому співробітника спецслужби, адже вербувальники — досвідчені маніпулятори. Вони намагаються зіграти на людських почуттях та слабкостях. Спочатку схиляють співрозмовників до надання безневинних послуг, а потім поступово їх вербують і підбурюють до деструктивних  та злочинних дій.

Співпраця з ворожими спецслужбами є злочином проти національної безпеки, попереджають в СБУ. В умовах воєнного стану державна зрада карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.

Якщо громадянин не виконував злочинного завдання проти України і добровільно повідомив владу про свій зв'язок з ворогом, то він звільняється від кримінальної відповідальності. Тому, як тільки ви зрозуміли, що стали об’єктом вербувального впливу ворожої спецслужби, негайно звертаєтесь до Служби безпеки України.