Вербову і калинову алеї висадили до Дня захисника України студенти і викладачі агротехнічного коледжу, що на Тернопільщині (Фото)

FullSizeRenderПодія відбулася сьогодні на території учбового господарства Борщівського агротехнічного коледжу.

Приурочили її до Дня захисника України — свята, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва.

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович мотивував вибір дати 14 жовтня для Дня захисника України історичною традицією вшанування українського війська на Покрову.

Виступає директор Борщівського агротехнічного коледжу Ярослав Козій
Виступає директор Борщівського агротехнічного коледжу Ярослав Козій

Також 14 жовтня традиційно відзначається як день створення Української повстанської армії — військово-політичної формації українського визвольного руху.

Велелюдне дійство у Борщеві зібрало всіх викладачів і студентів на патріотичну акцію.

Урочисте відкриття пам'яного знака на честь захисників України
Урочисте відкриття пам’яного знака на честь захисників України

Тут урочисто висадили Алею захисників України із дерев, які є символами нашої держави – верби і калини.

У своєму виступі директор Борщівського агротехнічного коледжу Ярослав Козій наголосив, що ідея висадження алеї у нього визріла вже давно.

Її радо підтримали його колеги – викладачі коледжу.

фото: висадження дерев - верби і калини
фото: висадження дерев – верби і калини

І ось сьогодні за участі представників духовенства, гостей, очільників міської ради відбулось урочисте висадження саджанців цих дерев.

Хвилиною мовчання присутні на дійстві пом’янули наших земляків, які загинули на сході України від рук окупантів, боронячи свою державу: Петра Андруника, Михайла Григоришина та Петра Приведи.

IMG_0797

Урочисто відкрили також і пам’ятний знак, на якому викарбувано надпис: “Найкращим синам і донькам України – відданим народу та Батьківщині, хоробрим лицарям, які віддали своє життя для збереження єдності, цілісності й незалежності України. Всім героям слава! Слава Україні!”

IMG_0807