Великобританія відзначила Зеленського Премією Вінстона Черчилля за лідерство (Відео)

Фото – сайт президента України

Президент України Володимир Зеленський відзначений Премією Вінстона Черчилля за лідерство Міжнародного товариства Вінстона Черчилля. 

Як повідомляє сайт глави української держави, Зеленський взяв участь у церемонії нагородження у форматі відеоконференції.

Голова Міжнародного товариства Лоуренс Геллер під час включення з лондонського Офісу Прем’єр-міністра Великобританії відзначив, що зараз відбуваються події та явища, яких не було з часів Вінстона Черчилля 80 років тому.

"Демократія у Європі зараз перебуває під загрозою тиранії, і цю загрозу зупиняє лідерство та героїзм. Як і Вінстон Черчилль, Президент Зеленський показує, що тиранія не повинна досягти успіху, що люди повинні мати право самостійно обирати свій шлях і своє життя", – сказав Лоуренс Геллер.

Лоуренс Геллер також відзначив роль Великої Британії під керівництвом Прем’єр-міністра Бориса Джонсона в посиленні спроможності демократії захистити себе та стримати агресію.

Зі свого боку Борис Джонсон зауважив, що після початку повномасштабної війни Росії проти України Володимир Зеленський довів своє лідерство.

"Коли росіяни почали наступати на Київ, ви знали, що будете їх ціллю. Ви могли залишити Київ, оскільки виживання Української держави тоді залежало від виживання її Президента. Але ви обрали залишитися в Києві, з українським народом, так само як Черчилль залишився в Лондоні в 1940 році. І ви сказали тоді: "Мені потрібна зброя", – нагадав Джонсон.

За його словами, Володимир Зеленський, як свого часу Вінстон Черчилль, долає надскладні випробування й надихає своїм лідерством.

"Український народ – це лев, а ви маєте бути його голосом. Голосом проти тиранії, добра проти зла, світла проти темряви. І ви цей голос лева прекрасно показали, і дуже важливо, що саме ви на посаді Президента в цей кризовий для України та світу час. Натхненні вашим лідерством, ми знаємо, що Україна не лише може перемогти – вона переможе! І коли цей день настане, Україна постане як сильна незалежна держава", – наголосив Прем'єр-міністр Великої Британії.

Дякуючи за нагороду, Президент України наголосив: ця премія уособлює героїзм десятків тисяч українців і українок у боях з російським агресором.

"Ця нагорода була б неможливою, якби весь український народ не піднявся б для захисту свободи від нападу тиранії", – акцентував Володимир Зеленський.

Нагорода передана Послу України у Великій Британії Вадиму Пристайку. Він доправить премію Володимиру Зеленському в Україну.