“Великдень вдома”: Зеленський ініціює святкування найбільшого свята християн із суттєвими змінами

фотоколлаж: Суспільне
фотоколлаж: Суспільне

Українців перевели на проєкт “Держава в смартфоні”, а тепер, із запровадженням карантину і його продовженням до 24 квівтня , Володимир Зеленський ініціює інший проєкт – “Великдень вдома”.

Робиться це задля безпеки святкування Великодня та проведення богослужінь в умовах поширення COVID-19, інформує Суспільне.

“Керівники церков розуміють, що богослужіння можна проводити онлайн, у вигляді відеоконференції. Якщо якийсь обряд вимагає присутності людей, то треба обмежувати кількість прихожан. Усі очільники церков погоджуються з цим”, — цитує Офіс президента слова Володимира Зеленського на селекторній нарад з головами ОДА та міськими головами обласних центрів.

Так, була розглянута можливість розміщення патрулів біля храмів та церков. У разі великого скупчення людей вони мають проводити бесіди з парафіянами й роз’яснювати, що збиратися натовпами небезпечно не лише для них самих, а й для здоров’я тих, хто навколо.

Зеленський повідомив, що існує домовленість з головами церков щодо долучення за потреби їхніх представників до обласних штабів, які займаються запобіганням поширенню COVID-19.

“Великдень зазвичай збирає у церкві багато людей. Серед них і ті, хто приїхав з-за кордону. Тому зараз ми готуємо та вже скоро презентуємо проект “Великдень вдома”, який допоможе відсвяткувати це велике свято вдома, не збираючись натовпами у церквах”, – сказав президент.

Інших подробиць в Офісі президента не повідомили.

Цьогоріч Великдень в Україні святкуватиметься 19 квітня.