Великдень без людей у церкві: духовенство і МВС домовились про заходи безпеки через поширення коронавірусу (Відео)

ф1На Великдень у храмах України будуть відбуватись відповідні богослужіння, однак на їх момент у храмах має бути не більше 10-ти людей, включно зі священиком та персоналом, який обслуховує богослужіння.

Про такі заходи безпеки, повідомляє МВС України, домовились представники різних конфесій та правоохоронці.

Зокрема, церкви мають забезпечити прямі трансляції богослужінь із храмів, які українці можуть дивитись вдома, а віряни можуть бути присутніми в храмах тільки у момент відсутності богослужіння.

"Cлужби у храмах проводитимуться, однак, за участю не більше десяти осіб – для парафіян трансляція відбуватиметься у режимі онлайн. У місцях Богослужінь може бути присутня обмежена кількість людей, а саме: священник, прислужник, дяк і особи, які технічно обслуговують Богослужіння та забезпечують онлайн-трансляцію. Обов’язковою умовою є носіння захисних масок чи респіраторів усіма присутніми, крім священнослужителя. Вірянам не забороняється відвідувати Храм у індивідуальному порядку в час відсутності проведення Богослужінь, але в такому разі кількість осіб, які одночасно перебувають разом не повинна бути більше двох у великих Храмах та однієї у Храмах меншого розміру, не враховуючи Священнослужителя. Усі присутні зобов’язані носити маски, а ззовні не повинно бути черг", - йдеться в повідомленні МВС України.

Правоохоронці наголосили, що такий домовлений із духовенством порядок упродовж дії карантину буде не тільки на Великдень у християн, але й під час великих іудейських та мусульманських свят.

Як на практиці відбуватиметься Великдень без людей у церкві через загрозу поширення коронавірусу - у сюжеті Факти ICTV