Вчора під Лаврою діяли члени так званого руху “політичне православ’я” – УПЦ МП

1На офіційному сайті Києво-Печерської лаври УПЦ РФ опублікувала коментар керівника лаврського інформаційно-просвітницького відділу ієромонаха Іларіона щодо вчорашніх подій під Лаврою.

“Намісник Києво-Печерської лаври не благословляв хресний хід, який самовільно був організований деякої групою осіб навколо Успенського собору на території Києво-Печерського заповідника. Братія монастиря намагалася перешкодити цим політичним зборам, але зіткнулася з агресивною позицією деяких осіб. Кажуть, вони належать до руху, який позначають як „політичне православ’я“. Хресні ходи не можуть вчинятися самовільно — є священноначаліє Лаври, з яким повинні узгоджуватися всі події — і всі про це знають”, — повідомив ієромонах Іларіон.

Читайте також.  Конфліктна ситуація під Києво-Печерською лаврою – протистояння дня в столиці (Відео)

Щодо представників Української Православної Церкви Київського Патріархату, які зібралися біля входу на територію Києво-Печерського заповідника, отець Іларіон зазначив, що, “православна Церква ставиться до всіх конфесій з любов’ю” і “лавра відкрита для кожного”. Водночас, він зазначив, що “зараз багато провокацій і дуже важливо перевіряти інформацію”.

“Українська Православна Церква молиться за мир у державі. (…) Вирішення всіх питань має відбуватися в мирному дусі — для цього існують форми діалогу. У наші дні відбувається безліч провокацій, як ми зараз бачимо — і навколо Києво-Печерської Лаври, але ми будемо мудрими і не будемо піддаватися на них ”, – сказав отець Іларіон.