Вчені заявляють, що навчилися лікувати СНІД

im578x383-Разработана компактная лаборатория_shutterstock_88515751Нова методика дозволить видаляти з клітин організму вірус ВІЛ-1.

Прорив у медицині здійснили вчені Школи медицини Темпльського університету (Філадельфія, США).

Імунна система людини не здатна сама знищити вірус. Вилікуватися можна в тому випадку, якщо видалити його. ВІЛ-1 здатний назавжди впроваджувати свій геном в ДНК людини, тому захворювання практично невиліковно. Дослідники знайшли спосіб назавжди витягти ВІЛ-1 з клітин людини.

Камел Халілі, який очолював розробку, розповідає, що відстежувати і витягувати вірусний геном здатна комбінація ферменту, що редагує ДНК, і нитки так званої направляючої РНК. Потім генетичний осередок ремонтується: вільні кінці з’єднуються клітинним захисним механізмом, що дає зовсім здорову, вільну від вірусу клітину.

Таким же способом можна буде лікувати й інші приховані інфекції.

Читайте також. Україна займає 22 місце у світі за рівнем ВІЛ- інфікованих

Нова технологія також буде використовуватися для створення терапевтичної вакцини: клітини, озброєні комбінаціями нуклеази і керівної РНК, виявилися абсолютно непроникними для ВІЛ-інфекції.

Розробка фахівців Темпльського університету здатна зробити справжній переворот у сфері боротьби зі СНІДом. Утім, вчені зазначають, що на її доопрацювання піде ще два-три роки.

Вчені також попереджають, що ВІЛ-1 схильний до мутацій, тому лікування має бути строго індивідуальним, адаптованим під унікальні вірусні послідовності кожного пацієнта.

Нагадаємо, Україна посідає друге місце в Європі за темпами поширення ВІЛ/СНІДу.

Джерело: Деловая столица