Вчені винайшли ґаджет для лікарів, який миттєво розпізнаватиме у хворого коронавірус на ранній стадії

фото: San Francisco Chronicle.
фото: San Francisco Chronicle.

Його винайшли вчені США. Вірніше її, адже винахід має назву — смарт-каблучка. Відтепер близько двох тисяч працівників швидких Сан-Франциско носитимуть такі каблучки-ґаджети для визначення температури та інших життєвих показників. Ґаджет має допомогти розпізнавати коронавірус на ранній стадії.

«Мета дослідження — створення алгоритму, який допоможе Університету Каліфорнії у Сан-Франциско ідентифікувати паттерни виникнення, прогресування та відновлення для COVID-19″, — зазначають у компанії-розробниці каблучок Oura, передає San Francisco Chronicle.

Авторка проєкту, професорка Ешлі Мейсон з університету Каліфорнії розпочала перше у своєму роді дослідження, яке має визначити появу коронавірусної інфекції на ранніх стадіях та допомогти стримати його поширення.

Для цього вчені використовують «розумні» каблучки Oura Ring. Окрім лікарів, дослідники також звернулися до 150 тисяч користувачів ґаджету з проханням поділитися своїми медичними показниками. Вчені сподіваються, що на основі цієї інформації вони зможуть розробити алгоритм визначення коронавірусу ще до появи симптомів.

«Це допоможе людям самостійно проходити карантин та швидше лікуватися. Це очікується восени і ми маємо підготувати інструменти», — пояснила Мейсон.

У більшості випадків основним симптомом COVID-19 є гарячка. Однак «розумні» каблучки визначають навіть мінімальну зміну температури та пропонують вченим більше додаткових даних. Воно також відслідковує стан тіла під час сну та видає загальну інформацію про здоров’я носія на ранок. Такі дані корисні у випадку людей, які не відчувають симптомів, інформує Суспільне.