“Важко у навчанні – легко у бою”: у Білій під Тернополем провели заняття зі стрільби (Фото)

jcyБлизько 60 членів Заліщицього загону «Самооборони» взяли участь у практичних заняттях зі стрільби.

Вони відбулися на полігоні, що у селі Біла Тернопільського району, 24 лютого. Оглянув, як проходять навчання, виконувач обов’язків голови Тернопільської обладміністрації Іван Крисак.

Читайте також. У Тернополі жінки майже щодня влаштовують марафони із ліплення вареників для бійців (Фото)

– Війна почалася не вчора, а рік тому і свідомі українці розуміють, що мир – понад усе, – зазначив очільник. – Хлопці з загону «Самооборони» – патріоти, які готуються до захисту України. Ми починаємо відновлювати заняття з оборони, щоб кожен здобув такі потрібні сьогодні знання та вміння.

Виконувач обов’язків голови ОДА також наголосив, що мобілізовані чоловіки перш як вирушити на схід, проходять вишколи та навчання. Про це повідомив сайт ОДА.

- Мобілізованих відправляють у навчальні центри здобувати практичні знання, і лише після підготовки вони вирушають на місце призначення. Одразу в зону АТО нікого не відправляють, - констатував Іван Крисак.

Читайте також. Різну продукцію для потреб військових на Тернопіллі виготовляють установи покарань (Фото)

За словами голови управління Заліщицької районної «Самооборони» Павла Лесюка, загін створили минулої весни. Наймолодшому у загоні – 18, найстаршому чоловіку – 60 років.

- Наша мета – навчання молоді та проведення вишколів для того, щоб в разі потреби стати на захист України від російського агресора, - підкреслив Павло Лесюк. – Ми провели більше трьох вишколів у Заліщицькому, Чортківському та Борщівському районах. Також ми взяли активну участь у вишколі у Чорткові. Живемо за девізом: «Важко у навчанні - легко у бою».

Голова Заліщицької «Самооборони» також розповів, що чимало членів їхнього загону перебувають на сході. Одного, на жаль, уже провели у вічність. Його героїзм є прикладом для решти.

Читайте також. За нез’ясованих обставин загинув Богдан Стукало — боєць з Тернопілля

Як зазначив командир батальйону Національної гвардії України в Тернополі підполковник Віктор Шершун, основною метою занять є навчити чоловіків користуватися зброєю.

- Спочатку ми поводимо теоретичні заняття, а вже потім – практичні. Відпрацьовуємо найлегші навики: розбирання, складання автомата, спорядження магазинів, підготовка до пострілів з різних положень, правильне прицілювання, - додає Віктор Шершун. – Проводитимемо такі навчання частіше, адже, крім вміння тримати в руках зброю, потрібно бути і морально готовим цілитися не лише по мішенях, а й по ворогу.

Софія Левицька