Вас попереджали: на Тернопіллі ввели в дію графіки аварійних вимкнень споживачів

imagesТернопілля згадує про 90-ті, адже починає жити за графіком аварійних вимкнень електроенергії.

Причина – нестача потужності в енергосистемі України, бо один з енергоблоків Запорізької АЕС зупинили, а палива тепловим електростанціям країни катастрофічно не вистачає через війну на сході держави.

Читайте також. Тернополяни згадують, як сиділи без світла у 90-х, і не хочуть, аби так було знову (Відео)

Нагадаємо, докладно про графік можливих відключень електроенергії у Тернополі та конкретно по районах ми писали ще у вересні: Тернопілля: точно не відключатимуть від електрики лише промислові підприємства (Відео). Тож у «Тернопільобленерго» нагадують, що графіки відключень вони заздалегідь узгодили із владою області та Держенергонаглядом. Однак коли і на яких підстанціях вимикатимуть енергопостачання – поки що не уточнюють.

- Потужності в 1 млн кВт вийшли з ладу. Сьогодні припинили подачу електроенергії у Крим, але це не вирішило питання подання її на всю Україну, у тому числі Тернопільщину. Саме тому відбувалися часткові відключення. Наразі Тернопіль і більша частина області цього не відчує, – каже заступник голови Тернопільської обладміністрації Леонід Бицюра. - Але все залежатиме від того, як швидко проведуть роботи на Запорізькій АЕС…

Читайте також. Каліфорнійський винахідник придумав, як українцям не замерзнути взимку

Нагадаємо, за повідомленням головного диспетчера електроенергетичної системи України, сьогодні, 1 грудня, ввели в дію графіки аварійних вимкнень ЛЕП (ГАВ) споживачів з I по V черги.

- Графік ввели на дві години, – повідомив головний інженер ВАТ «Тернопільобленерго» Степан Бартків. – Через дві години можливе вимкнення інших черг і, відповідно, будуть вимкнені інші споживачі…

Софія Левицька