Вакцинуватись треба до 9 грудня: працівників з обов’язковим щепленням від Covid-19 в Україні побільшало

Обов’язкову вакцинацію проти коронавірусу як допуск до роботи Міністерство охорони здоров’я України поширило і на працівників стратегічних державних підприємств та працівників соцзахисту і закладів реабілітації.

Про це повідомляє МОЗ.

Як ідеться в повідомленні, відповідні зміни внесені в наказ Міністерства охорони здоров’я України.

“Згідно з наказом, до освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, додаються співробітники:

  • підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
  • підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4.03.2015 року № 83.

Наказ набирає чинності 9 грудня 2021 року", - йдеться в повідомленні МОЗ.

Читайте також: Лікар Комаровський назвав два прості заходи, які здатні захистити людину від Covid-19

До цього часу працівники переліку професій, внесених у цей наказ, мають зробити щеплення проти коронавірусу. Нещеплених до роботи після 9 грудня не допускатимуть.

"Працівники вищезазначених установ, які не щепляться проти Covid-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Ті з них, хто має абсолютні протипоказання до проведення щеплень, які визначаються відповідно до інструкцій до застосування вакцин, рішень Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ від 16.09.2011 року № 595, не підлягатимуть обов'язковій вакцинації", - наголосили в МОЗ України.

Читайте також: Україна щодоби випереджає США за кількістю смертей від коронавірусу (Таблиця)