ВАКС вперше конфіскував українське майно російського олігарха, який є одним із стовпів режиму Путіна

Володимир Євтушенков. Фото – Getty Images

Вищий антикорупційний суд конфіскував статки путінського олігарха Володимира Євтушенкова. Це перше таке рішення українського суду.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Вищий антикорсуд конфіскував статки путінського олігарха Євтушенкова. Рішення ухвалила колегія суддів ВАКС у складі Широкої, Мойсака і Саландяк“, – йдеться в повідомленні.

У ЦПК нагадали, що Євтушенков - "один з найбагатших росіян, який серйозно так заліз в Україну. Тричі (в 2008, 2010 і 2011 роках) отримував іменні пістолети "Форт" від Януковича. І мав повне сприяння з боку тодішньої української влади". 

"ВАКС конфіскував 17 об'єктів нерухомості загальною площею майже 100 тисяч квадратних метрів, а також частки олігарха в кількох українських фірмах, а саме:

- 42,09% у ТОВ "Електрозавод-ВІТ" (Запоріжжя)

- 59,2% у ТОВ "ІТМ-Україна" (Київ)

- 59,2% у ТОВ "Смарт Диджитал Солюшнс" (Київ)

- 42,09% у ТОВ Науково-інженерний центр "ЗТЗ-Сервіс" (Запоріжжя)

- 34,21 % у АТ "Український науково-дослідний проектно-конструкторський і технологічний інститут трансформаторобудування” (Запоріжжя)", - заявили у ЦПК. 

Там відзначили, що вслід за Євтушенковим свого майна в Україні мають позбутись і інші російські олігархи.

"Чекаємо на нові позови від уряду. На черзі - майно Дерипаски, Бабакова, Ротенберга, Фрідмана, Міллєра та інших путінських олігархів", - наголосили у Центрі протидії корупції.