Вакарчук знайшов обхідний шлях позбутись мандата нардепа

Після того, як Верховна рада не підтримала дострокового складання повноважень народним депутатом Святославом Вакарчуком, той знайшов обідний шлях позбутись мандата нардепа.

Про це сам Святослав Вакарчук написав на своїй сторінці у Фейсбук.

Вакарчук повідомив, що після виходу його з фракції “Голос” він вийде і з партії “Голос”, тобто автоматично вибуде зі списку, за яким був обраним народним депутатом. Тоді він і перестане бути нардепом.

“Єдиний вибір, який ВР мені залишила за законом, це: спочатку вийти з фракції, а потім бути виключеним з’їздом партії з виборчого списку, що, згідно з Конституцією, автоматично призведе до втрати мною депутатського мандата. Замість мене в парламент зайде наступний по списку кандидат в депутати. В даному випадку, це Аліна Свідерська, юристка, висококласна спеціалістка з енергетики, випускниця Кембриджу”, – написав Святослав Вакарчук, наголосивши, що його вихід з партії буде лише формальністю, та з “Голосом” він залишиться.

Повідомлення про вихід Святослава Вакарчука з фракції "Голос" глава українського парламенту оголосив сьогодні під час пленарного засідання Верховної ради України.

Читайте також: Вакарчук склав мандат нардепа: “Мене не цікавить влада”. Повна версія брифінгу (Відео)

Як повідомляла раніше ІА "7 Днів-Україна", 11 червня Святослав Вакарчук заявив, що хоче припинити свої повноваження народного депутата України достроково.

Читайте також: Колеги не відпустили Вакарчука з Ради – він залишається нардепом

18 червня Верховна рада України своїм голосуванням не підтримала рішення Вакарчука і мандата нардепа його не позбавила.