В’ячеслав Соболєв, на сім’ю якого було скоєно збройний напад, неодноразово заявляв про погрози на свою адресу, – подробиці

фото: UAportal
фото: UAportal

Про це йдеться у статті журналістки Вікторії Рощиної на сайті Громадське.

Зокрема, у її статті зазначається, що В’ячеслав Соболєв неодноразово заявляв про погрози.

Почалося це ще восени 2015 року, коли він балотувався у депутати Київщини — у ЗМІ почали з’являтися публікації, що він нібито причетний до співпраці з «ДНР». Тоді Соболєва хотіли виключити з фракції.

«Коли тільки почали з’являтися перші публікації про нібито мою причетність до фінансування тероризму, генеральний прокурор Юрій Луценко підтвердив, що я надав усі документи про мою непричетність до «Обжори». Партія була готова зняти мене з виборів, але, розібравшись, не стала цього робити», — розповідав в інтерв’ю Соболєв.

Його адвокатка Аліна Большакова теж заявляла про недостовірну інформацію, поширену проти клієнта: «Дані, які поширюються в ЗМІ, були спростовані генпрокурором ще в 2014 році. Мій клієнт неодноразово заявляв про рейдерську атаку на його бізнес, про фейкових активістів, які атакують його в мережі інтернет».

Восени 2016 році Соболєв заявив, що його знову намагаються дискредитувати «найбагатші люди в нашій країні, не маючих можливості потрапити в список Форбс лише через займані державні посади».

За два місяці він опублікував пост із прізвищами та заявив про погрози.

«Знаю, що організатором цькування є група рейдерів, в яку входять Руслан Брославський і Павло Малик. Очолює групу суддя Господарського суду Артур Ємельянов. Ще до початку війни їм вдалося відібрати у мене нерухомість в Донецьку, а зараз вони мають намір рейдерським способом захопити торговий комплекс в Маріуполі. Знаю також, що виконавцями їх кримінальних задумів є представники добровольчого батальйону «Свята Марія», який контролюється народним депутатом України Дмитром Лінько. Заяви до правоохоронних органів написані, докази передані», — писав у грудні Соболєв.

Однак даного посту на сторінці депутата вже немає. Адже екссуддя Господарського суду Артур Ємельянов позвався на Соболєва до суду та виграв його. Соболєва зобов’язали спростувати інформацію.

Артур Ємельянов був заступником голови Вищого господарського суду України з 2010 по 2014 роки. У жовтні 2016 року Генпрокуратура оголосила йому підозру у втручанні в автоматизовану систему розподілу справ між суддями. У 2018 році Вища рада правосуддя відсторонила Ємельянова від роботи, а у січні 2019 — звільнила.

У 2018-му СБУ запідозрила Ємельянова у фінансуванні тероризму. За даними слідства, екссуддя за винагороду «впливав» на винесення необхідних судових рішень. Щоб легалізувати отримані гроші, через підставних осіб, зокрема, скуповував комерційну нерухомість на тимчасово окупованих територіях Донеччини.

У 2017 році Соболєв заявив про рейдерську спробу відібрати його столичний ресторан «Маріо». Того ж року в інтерв’ю КП Соболєв повідомив, що перебуває у США, нібито на лікуванні. Тоді він, вже не називаючи прізвища тих, хто нібито йому погрожує, зазначив, що ними займаються правоохоронці.

«Безумовно, я знаю, хто стоїть за цим рейдерським захопленням. Я переконаний, дискредитація мене — це перший етап в цій рейдерській схемі. Зараз ми визначили виконавців і плануємо подати на них до суду. Головний же замовник, поки що, залишається за кадром», — казав Соболєв.