В Ужгороді обговорили проекти з термомодернізації будівель бюджетних закладів із представниками Європейського банку реконструкції і розвитку

фото: Фейсбук Ужгородської міської ради
фото: Фейсбук Ужгородської міської ради

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв сьогодні зустрівся з банкіром Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Ольгою Кравець, консультантами SC Consulenten Вадимом Литвином та Олексієм Романовим, які представили попередні напрацювання з техніко-економічного обґрунтування проекту з термомодернізації будівель бюджетних закладів нашого міста, які пропонується реалізувати за сприяння ЄБРР.

Про це йдеться на сторінці Фейсбук Ужгородської міської ради.

Експерти у своїй презентації подали інформацію про сучасний стан енергоефективності бюджетних закладів Ужгорода і детальну інформацію, які саме заходи пропонуються і скільки кожен із них дасть економії, який період окупності. Скажімо, ефективність заміни вікон та дверей, утеплення стін або ж плаского даху, горищ, фундаментів та відмосток, використання вентиляції з рекуперацією, модернізації систем опалення, впровадження системи енергетичного моніторингу тощо.

Експерти ЄБРР прорахували ефективність запланованих новацій впродовж 20 років – поки будуть проводити роботи і після них. Запевнили, що враховували прогнозні показники зростання тарифів на енергоносії та інфляційні ризики.

Якщо рішення про реалізацію проекту приймуть, необхідно буде отримати погодження Міністерства фінансів України, врегулювати окремі питання з Антимонопольним комітетом та підписати договір з ЄБРР.

Такі проекти з ЄБРР вже напрацьовують у містах Дніпро, Кремененчуг, Кривий Ріг.